Opozycja zgodziła się na budżet burmistrza

Czytaj dalej
Fot. Roman Bednarek
Roman Bednarek

Opozycja zgodziła się na budżet burmistrza

Roman Bednarek

Będzie przebudowywane targowisko miejskie i ulica Lenartowicza. Wróci też budżet obywatelski.

Sesja nadzwyczajna przywróciła budżet miasta na 2017 rok do jego wcześniejszej postaci, zaproponowanej tydzień wcześniej przez burmistrza. Oznacza to między innymi, że będzie przebudowane targowisko miejskie, na co przeznaczono 2 mln zł., chociaż opozycja przed tygodniem obcięła wydatek na tę inwestycję o pół mln zł. Tym razem uległa przed argumentami koalicji.

- Mamy możliwość pozyskania na tę inwestycję 1 mln zł, wystarczy tylko sięgnąć po te pieniądze - przekonywał burmistrz Dariusz Misztal. - Pod warunkiem jednak, że będziemy mieli zarezerwowaną w budżecie całą potrzebną na przebudowę targowiska kwotę, czyli 2 mln zł. Dysponując kwotą o 500 tys. zł niższą, nie możemy nawet ogłosić przetargu na wykonanie tego zadania.

Sporną kwestią była też przebudowa ul. Lenartowicza. Dyskusji przysłuchiwało się kilku mieszkańców tego rejonu miasta, którzy zamierzali poprzeć projekt wykonania tej inwestycji w tym roku.

- Przestańcie drzeć koty, a zacznijcie rozumieć ludzi - apelowała jedna z mieszkanek. - Ta ulica jest w takim stanie, że sąsiadka dwukrotnie złamała nogę, a moja dwunastoletnia wnuczka upadła i wybiła sobie zęby. To nie do pomyślenia, żeby dziś takie rzeczy miały miejsce.

- Proponuję, aby panowie radni udali się tam na miejsce i sami przekonali się, że jest dziura na dziurze. Sam nosiłem nogę w gipsie przez te wyboje - dodał przysłuchujący się obradom mieszkaniec ul. Lenartowicza.

Burmistrz przypomniał, że jest już przygotowana dokumentacja tej inwestycji. Jest zatem możliwość zrealizowania jej w tym roku. Wcześniej jednak trzeba przebudować wodociąg w tej ulicy. - Będziemy pracować nad tym, aby ulica Lenartowicza została zrobiona - zapewnił Dariusz Misztal.

Ostatecznie opozycja zgodziła się na zmiany budżetu, zaproponowane przez burmistrza.

- Prosimy jednak, aby oszczędności na inwestycjach, jakie się pojawią, przeznaczyć na remont ulicy Polnej - zastrzegł radny Piotr Irla.

Przywrócony został także budżet obywatelski w kwocie 200 tys. zł.

Roman Bednarek

dziennikarz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.