Osiemnaście medali dla Piątki podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Katarzyna Michałowska

W długi majowy weekend w Spale odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Szachach Klasycznych i Błyskawicznych. W zmaganiach uczestniczyli również szachiści z KS Piątki.

– Był to bardzo pracowity czas dla zawodników, codziennie rozgrywano trzy partie w tempie 45 min + 30 sekund na zawodnika. Do domu szachiści przywieźli łącznie 18 medali, w tym: 5 złotych, 9 srebrnych i 4 brązowe – informuje Sławomir Górecki.
Złote medale w szachach klasycznych zdobyli: Antoni Rosa (kat. do lat 10), Zuzanna Górecka (kat. do lat 8).

Srebrne krążki powędrowały do Mateusza Wysockiego, Zuzanny Łukasik (kat. do lat 14) i Szymona Boryny (kat. do lat 8). Dwa brązowe medlae wywalczyli Jakub Kowalczyk (kat. do lat 10) i Antonina Dudek (kat. do lat 8).

KS Piątka wzięła także udział w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Szachach Szybkich. Srebrny medal zdobyła drużyna juniorów. Grali w składzie: Mateusz Wysocki, Franciszek Bartosik, Antoni Rosa, Jan Dudek, Zuzanna Łukasik i Maria Sokół. Ich młodsi koledzy zdobyli złoto w składzie: Jakub Kowalczyk, Jan Durzyński, Antoni Bartosik, Zuzanna Górecka.

5 maja rozegrano turniej szachów błyskawicznych. Wzięło w nim udział 102 zawodników. Oto najlepsi: złoty medal wywalczyli Mateusz Wysocki oraz Zuzanna Łukasik (oboje kat. do lat 14). Srebrny medal przywieźli: Maciej Rak (kat. do lat 18), Maria Sokół (kat. do lat 14), Antoni Rosa (kat. do lat 10), Zuzanna Górecka (kat. do lat 8) oraz Jakub Budek (kat. do lat 8). Brąz zdobyli: Antonina Dudek (kat. do lat 8) oraz Szymon Boryna (kat. do lat 8).

– Warto dodać, że w całym turnieju szachów błyskawicznych Mateusz Wysocki zajął drugie miejsce, a Maciej Rak trzecie dodaje pan Sławomir.

[polecane]16533287,16522663,16528203,16531969,16532119,16527837;1;CZYTAJ INNE ARTYKUŁY[/polecane]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.