„Oświadczyny" Czechowa w Kinoteatrze Polonez w Skierniewicach [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Michałowska
Katarzyna Michałowska

„Oświadczyny" Czechowa w Kinoteatrze Polonez w Skierniewicach [ZDJĘCIA]

Katarzyna Michałowska

W piątek (5.10.2018 r. o godzinie 11:30) w Kinoteatrze Polonez odbył się spektakl „Oświadczyny" autorstwa Antoniego Czechowa. Reżyserem spektaklu jest Zbigniew Zamachowski. Młodzi artyści ze Skierniewic i Ukrainy grali dla skierniewickich szkół.

Na scenie wystąpili: Arina Piskowska, Maciej Kaczor i Sebastian Figat. Warto wspomnieć, że Maciej Kaczor i Sebastian Figat pochodzą ze Skierniewic. Uczyli się w Szkole Podstawowej nr 2, Gimnazjum nr 3 i w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa.
Młodzi artyści po zakończonym spektaklu udzielili odpowiedzi na pytania uczniów. Radzili również, że pójście do klas o profilach humanistycznych daje ogromnie możliwości. Udzielili rad i wysłuchali młodych skierniewiczan.
– Sztuka miała premierę w Wałbrzychu podczas Festiwalu dla Studentów Szkół Teatralnych. Grając na scenie zwracamy również na publiczność. Zawsze aktor dostosowuje się trochę do publiczności. Cały czas obserwujemy. Zależy od dnia. Czasami spektakl możemy zagrać bardzo dobrze, a czasami inaczej. Na próbach staramy się zrobić jakąś ramę, np. ustawienie inscenizacji, jak się mamy wobec niej ustawić. Musimy się dostosować do miejsca, w którym gramy – mówił Maciej Kaczor.
– Już w pierwszy dzień przygotowywania spektaklu mieliśmy próby z panem Zamachowskim. Codziennie rano spotykaliśmy się na próbach od 10 do 13 i potem od 15 do 18. W niemal dwa tygodnie ukończyliśmy próby. Jest to bardzo krótki czas, zwykle pracujemy nad spektaklem około trzech miesięcy – podkreśliła Arina Piskowska. – Bardzo przyjemnie było nam pracować z panem Zbigniewem Zamachowskim, jest to bardzo ciepły człowiek.
Po spektaklu artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami publiczności.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.