Oto najfajniejsze przedszkola w regionie

Czytaj dalej
Fot. Roman Bednarek
M. Denisiuk, M.Grajnert R. Bednarek

Oto najfajniejsze przedszkola w regionie

M. Denisiuk, M.Grajnert R. Bednarek

Przedstawiamy lauraetów w plebiscycie na Najfajniejsze przedszkole w powiecie skierniewickim, rawskim i łowickim. Czym wyróżniają się zwycięskie placówki?

W powiecie skierniewickim

Przedszkole nr 1 w Skierniewicach może pochwalić się zaszczytnym tytułem „Najfajniejszego Przedszkola” w powiecie skierniewickim wygrywając liczbą 1.249 głosów.

O tytuł Najfajniejszego walczyło 15 placówek z terenu.

- Wynik plebiscytu to radość dla całej społeczności przedszkola.
Chociaż to tylko zabawa, bo każde przedszkole jest fajne, to cieszymy się, że wygraliśmy i otrzymaliśmy tak dużo głosów - mówi Teresa Swaczyna, dyrektor przedszkola. - Dziękuję rodzicom i sympatykom przedszkola za tak duże zaangażowanie. To pokazuje jak dobrą mamy atmosferę i że wszyscy dobrze się tu czujemy.

Przedszkole dla całej swojej społeczności organizuje szereg wydarzeń. Jednym z ostatnich był piknik rodzinny.

- Rodzice szukali sponsorów i sami chętnie się też włączali do pomocy
- mówi Teresa Swaczyna.

Oprócz dobrej zabawy placówka zapewnia bardzo dobre przygotowanie dzieci do dalszej drogi edukacyjnej.

- Dzieci mają możliwość rozwijać swoje zainteresowania i zdolności poprzez naukę angielskiego, zajęcia rytmiczno-naukowe, plastyczne, muzyczne, ruchowe z elementami piłki nożnej - wymienia. - Naszymi sztandarowymi są jednak zajęcia szachowe.

Przedszkole nr 1 w krajobraz Skierniewic wpisuje się od 30 lat.
Obecnie do placówki uczęszcza 140 dzieci. Od września jednak to się zmieni.

- Powstaje filia przedszkola przy ul. Pomologicznej. Dodatkowe miejsca zostaną utworzone dla 78 dzieci - informuje pani dyrektor. - W dniach 4-8 lipca odbędzie się rekrutacja uzupełniająca dla 3-latków. Zapraszamy.

Wysoko, bo na pozycji drugiej uplasowało się Przedszkole nr 2 w Skierniewicach(1.024 głosy), a miejsce trzecie zdobyło Przedszkole Małych Odkrywców w Skierniewicach(964 głosy).

W powiecie łowickim

W powiecie łowickim bezkonkurencyjne okazało się Przedszkole nr 2 Pod Tęczą. Otrzymało 1.568 głosów wyprzedzając Przedszkole nr 4 - z 845 głosami i plasujące się tuż za nim Przedszkole nr 3, które zebrało 841 głosów. Mariola Mońko, od 13 lat zarządzająca placówką, cieszy się z wyniku.

- Bardzo nam miło, że wygraliśmy - mówi pani dyrektor. - Największa w tym zasługa rodziców, którzy fantastycznie wspierali nas w głosowaniu.

W przedszkolu Pod Tęczą do sześciu grup uczęszcza 150 dzieci. W placówce realizowane są własne programy nauczycieli: junior odkrywca - eksperymenty i zabawy przyrodnicze, roztańczone przedszkole - program zajęć tanecznych, prowadzone są też warsztaty plastyczne dla dzieci - mali kreatywni.

- Wszystkie przedszkolaki uczą się języka niemieckiego, a 4, 5 i 6-latki także angielskiego
- mówi Mariola Mońko.

Wychowankowie przedszkola zajmują wysokie miejsca w wielu konkursach, m. in. wywalczyli nagrodę główną na Festiwalu Małych Form Teatralnych oraz zdobyli wyróżnienie w 5. edycji Wielkiego Konkursu Ekologicznego. Często zwyciężają w międzyprzedszkolnych konkursach plastycznych, konkursie tańca i piosenki, czy w konkursach ukazujących kreatywność dzieci oraz nauczycieli organizowanych na terenie Łowicza i Diecezji Łowickiej.

O czym marzy dyrektorka najfajniejszego łowickiego przedszkola?

- O sali gimnastycznej - wyznaje Mariola Mońko. - Mielibyśmy jak wystawiać przedstawienia, organizować uroczystości przedszkolne i zaprosić rodziców, dziadków i nie zastanawiać się, jak się pomieszczą...

W powiecie rawskim

W powiecie rawskim zwycięzcą plebiscytu zostało Przedszkole Miejskie nr 2 Niezapominajka w Rawie Mazowieckiej, które zdobyło 1.788 głosów. Drugie miejsce zajęło Przedszkole Miejskie nr 1 Tęczowa Jedyneczka (1.206 głosów), a trzecie - Przedszkole Miejskie nr 3 Bajkowy Zakątek (10 głosów).

Dlaczego przedszkole Niezapominajka okazało się najfajniejszą placówką?

- Trudno akurat mnie odpowiedzieć na to pytanie, należałoby chyba spytać rodziców - mówi Teresa Majcher, dyrektor Niezapominajki. - Myślę jednak, że niebagatelne znaczenie ma fakt, że wszystkie kochamy swoją pracę, staramy się stworzyć jak najprzyjemniejszą atmosferę, jesteśmy otwarte na potrzeby dzieci i ich rodziców.

Kadra przedszkola stara się przygotowywać dzieciom jak najatrakcyjniejsze programy aktywizujące, aby były zadowolone, a proces edukacyjny postępował.

Przedszkole funkcjonuje w mieście od 1948 roku - początkowo jako placówka dwuoddziałowa, a od 1992 roku jako siedmiooddziałowe.

W bieżącym roku szkolnym do Niezapominajki uczęszcza 167 dzieci, głównie z pobliskiego Osiedla na Sójczym Wzgórzu, ale część dzieci zamieszkuje inne rejony Rawy.

- Na kolejny rok szkolny przyjęliśmy 169 dzieci i wolne miejsca posiadamy tylko w grupie pięciolatków - podkreśla Teresa Majcher.

W Niezapominajce pracuje 18 nauczycielek oraz specjalistka logopedii. Każdego roku przedszkole obchodzi Dzień Niezapominajki, a więc świętuje dzień swojej patronki. Zawsze odbywa się 27 kwietnia - w dzień nadania placówce imienia.

M. Denisiuk, M.Grajnert R. Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.