Parkowanie w Rynku prawdopodobnie będzie tańsze

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Burzyński
Sławomir Burzyński

Parkowanie w Rynku prawdopodobnie będzie tańsze

Sławomir Burzyński

Płatne parkingi w centrum Skierniewic mają być tańsze. Prezydent miasta nie chce jednak, by były zupełnie za darmo.

W Skierniewicach strefę płatnego parkowania w centrum miasta wprowadzono 8 lat temu, a ostatnie zmiany w wysokości opłat przyjęto w połowie 2011 roku. Od chwili wprowadzenia płatnej strefy pomysł ten nie podoba się kupcom w centrum uważającym, że konieczność płacenia za postój samochodu odstrasza im klientów.

Prezydent Krzysztof Jażdżyk, który objął urząd po ostatnich wyborach samorządowych, początkowo zamierzał zlikwidować płatną strefę w Rynku i dwóch przyległych ulicach. Jednak już kilka tygodni później inaczej patrzy na problem.

– Zbierałem opinie w tej sprawie od różnych osób, nie tylko handlowców i przekonano mnie, żeby płatna strefa pozostała. Argument był taki, że z chwilą zlikwidowania opłat w Rynku i okolicy trudno będzie znaleźć wolne miejsce do zaparkowania, bo właśnie kupcy i pracownicy sklepów będą stawiać swoje samochody na cały dzień, jak najbliżej sklepów – wyjaśnia prezydent.

Pomysł jest więc taki, aby płatna strefa pozostała, ale żeby znacznie obniżyć stawki, na przykład do jednej złotówki za godzinę. Ponadto prezydent chce, by mieszkańcy Rynku zostali całkowicie zwolnieni z opłat.

Zmiany w skierniewickim Rynku najwcześniej mogłyby zostać wprowadzone na wiosnę. Strefę płatnego parkowania obsługują 4 parkometry. Obecnie płatne parkowanie w centrum Skierniewic obejmuje: część północą Rynku oraz tzw. mały rynek, fragment ulicy Żwirki (od Rynku do ul. Jagiellońskiej) oraz fragment ulicy Senatorskiej (od Rynku do kościoła). Darmowy postój (do 15 minut) dozwolony jest w części południowej i zachodniej Rynku.

Za pół godziny postoju trzeba zapłacić 1 zł, za godzinę - 2 zł, za drugą godzinę – 2,10 zł, trzecią godzinę – 2,20 zł. Za czwartą i każdą następną – po 2 złote.

Sławomir Burzyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.