Patriotyczne quilty na stulecie odzyskania niepodległości

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Michałowska
Katarzyna Michałowska

Patriotyczne quilty na stulecie odzyskania niepodległości

Katarzyna Michałowska

W holu CKiS można cały czas oglądać wystawę „Biało-czerwona”. Każdy może zagłosować na swoją ulubioną pracę.

Na wystawę „Biało-czerwona” składają się prace , które brały udział w konkursie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Polski.

- Można było uczestniczyć w konkursie w dwóch kategoriach: quiltów małych i dużych. - mówiła Magdalena Galińska, prezeska Stowarzyszenia Polskiego Patchworku.

W kategorii prac dużych nagrodę za „Walecznego II” zdobyła Sylwia Ignatowska, drugie miejsce zajęła Mirosława Pucek za „Budowanie”, a trzecie Hanna Siebierwska za „Ażurową kulę”. W kategorii prac małych pierwsze trzy miejsca zajęły: Marzanna Lew za „Pocztę Polską”, Magdalena Gąsowska za „Tatę”. Urszula Kubicka-Kraszyńska za „Matczyznę”.

- „Waleczny II” to praca niezwykła, ponieważ nie była wykonana na zwykłej maszynie ani ręcznie. Do pikowania dużych prac używane są maszyny typu Lombard. Mają bardzo dużo miejsca pod ramieniem. Nie przesuwa się w nich tkaniny, tylko maszyna jest umieszczona na specjalnej ramie i to z nią się przechodzi i pikuje. Quilt jest ozdobiony kryształkami Svarowskiego - mówiła pani Magdalena.

Każda osoba podziwiająca wystawę w CKiS może zagłosować na ulubioną pracę. Wystarczy wrzucić karteczkę z numerkiem do skrzynki. Najlepsza praca otrzyma nagrodę publiczności.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.