Paweł Bejda jedynym reprezentantem powiatu łowickiego w Sejmie RP [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Rafał Klepczarek

Paweł Bejda jedynym reprezentantem powiatu łowickiego w Sejmie RP [ZDJĘCIA]

Rafał Klepczarek

Paweł Bejda przez kolejne cztery lata ponownie będzie jedynym reprezentantem powiatu łowickiego w Sejmie RP. Członek Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu wyborczym nr 11 zdobył 14.161 głosów.

Największe poparcie łowiczanin zdobył w rodzinnym powiecie (3.633 głosy) oraz sąsiednich: zgierskim (2.124 głosy), kutnowskim (1.803 głosy) i łęczyckim (1.117 głosów). Dobrze wypadł także w oddalonym sieradzkim, gdzie zaufało mu 1.588 wyborców.

Paweł Bejda w Łowiczu znany jest głównie ze swojej działalności politycznej oraz samorządowej. Łowiczanin przyszedł na świat 13 października 1962 roku.

Z wykształcenia jest inżynierem mechanikiem. Ukończył Wydział Mechaniczny Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Od 1988 roku pracował w Państwowym Ośrodku Maszynowym w Łowiczu, a w latach 1990–1991 pełnił funkcję zastępcy prezesa miejscowej spółdzielni „Łowiczanka”. Następnie do roku 2002 pracował na kierowniczych stanowiskach w prywatnych przedsiębiorstwach.

Paweł Bejda swoją karierę samorządową rozpoczął w 2002 roku, gdy burmistrz Ryszard Budzałek powierzył mu stanowisko zastępcy. Po przegranych przez przełożonego wyborach burmistrzowskich w 2007 roku Paweł Bejda. Znalazł pracę w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Skierniewicach. Rok wcześniej został wybrany na radnego powiatowego z ramienia PSL, któremu przewodzi obecnie w Łowickiem.

W kwietniu 2012 roku ludowiec objął stanowisko wicewojewody łódzkiego. Dwa lata później zdobył mandat radnego wojewódzkiego i wszedł w skład Zarządu Województwa Łódzkiego.

W 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych jako lider listy wyborczej PSL w okręgu łowicko-sieradzkim. Zebrał 6.283 głosy, które pozwoliły mu zasiąść w sejmowych ławach.

Paweł Bejda prywatnie jest szczęśliwym mężem pani Beaty, którą w czasach szkolnych poznał w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu. Małżonka zwycięzcy naszego plebiscytu jest pedagogiem szkolnym oraz doradcą zawodowym. Państwo Bejda mają dwóch dorosłych synów.

- W wolnych chwilach czytam książki i materiały prasowe, które pomagają poszerzyć wiedzę na temat sytuacji społecznej, ekonomicznej i geopolitycznej na świecie oraz lepiej poznać historię Europy i świata, co jednocześnie leży w kręgu moich zainteresowań oraz pozwala lepiej pełnić obowiązki – powiedział nam w jednym z wywiadów Paweł Bejda. - Bardzo lubię to, co robię i cieszę się, że mogę służyć ludziom.

Łowiczanin hobbystycznie żegluje, wędkuje, pływa, jeździ na nartach oraz na rowerze. Jego marzeniem jest budowa domu dla siebie i żony oraz wspólne podróże po świecie.

O wynikach pozostałych kandydatów z powiatu łowickiego przeczytasztutaj.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia Pawła Bejda na różnych szczeblach jego kariery samorządowo-politycznej.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.