Pierwsza sesja nowej Młodzieżowej Rady Miasta w Łowiczu [SKŁAD i ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Pierwsza sesja nowej Młodzieżowej Rady Miasta w Łowiczu [SKŁAD i ZDJĘCIA]

Rafał Klepczarek

Szymon Szaleniec, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego został przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowiczu w kadencji 2018/19. W tajnym głosowaniu pokonał on swego szkolnego kolegę Jana Dałka.

W czwartek (17 października) po raz pierwszy zebrała się nowa Młodzieżowa Rada Miejska w Łowiczu.

W jej skład wchodzą: Agata Kołaczek, Szymon Szaleniec i Jan Dałek (z I LO), Zuzanna Strzyżewska, Jakub Gałaj i Bruno Wawrzyniecki, (z II LO), Maciej Urbański, Magdalena Dylik i Oskar Kosenda (pijarskie LO), Marcel Filipiak, Karolina Kołucka i Klaudia Korejwo (z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1), Przemysław Matuszewski, Kacper Sitkiewicz i Szymon Kucharski (z ZSP nr 2), Mariola Sobczak, Weronika Wężowska i Jakub Nowak (z ZSP nr 3), Magdalena Galińska, Weronika Bogus i Natalia Siewierska (z ZSP nr 4).

Na środowym spotkaniu młodzieżowy radni wybrali m. in. przewodniczącego rady i jego zastępców. Szefem został Szymon Szaleniec. Uczeń popularnego "Chełmona" zdobył 9 głosów, a jego rywal z tej samej szkoły o dwa mniej. W kolejnym głosowaniu wybrano na wiceprzewodniczących Jana Dałka (I LO) i Bruna Wawrzynieckiego (II LO).

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.