Pierwsze blokady DK 70 w Łowiczu przeniesione na początek października. Można się zapiswywać

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Pierwsze blokady DK 70 w Łowiczu przeniesione na początek października. Można się zapiswywać

Rafał Klepczarek

Piotr Tarczyński, lider komitetu mieszkańców Zatorza, walczących z ruchem tranzytowym tirów w tej dzielnicy informuje, że z powodów organizacyjnych termin pierwszych blokad drogi krajowej nr 70 został ostatecznie ustalony na 3 października (czwartek) i 4 października (piątek) tego roku. Pierwotnie planowano je pod koniec września.

- Osoby, które wpisały się na listę podczas spotkania mieszkańców zostaną w najbliższym czasie poproszone o potwierdzenie godzin, w których będą mogły wziąć udział w blokadach - mówi inicjator walki o budowę wschodniej obwodnicy Łowicza. - Osoby, które nie dotarły na spotkanie, a które chciałyby wziąć udział w blokadach są proszone o dopisanie się do list, które są dostępne w następujących punktach: sklep ABC przy ul. Warszawska 39, sklep Gama przy ul. Bolimowska 23 oraz w zakładzie fryzjerskim Anna przy ul. Bolimowskiej 7a.

Podczas spotkania, które miało miejsce 4 września, zatorzanie ustalili miejsca dwóch blokad. Mieszkańcy Zatorza będą blokować „siedemdziesiątkę” na ostatnim przejściu dla pieszych na ul. Bolimowskiej przy wylocie z miasta oraz na zebrze na ul. Warszawskiej blisko skrzyżowania z trasą poznańską (DK 92). Blokowane będą tylko tiry. Ruch pojazdów osobowych nie będzie wstrzymywany.

Więcej na temat protestu przeciwko tirom przeczytasz tutaj.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.