Katarzyna Michałowska

Piesi i kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami z powodu inwestycji

Ratusz zapewnia, że niefortunnie ustawiona barierka zostanie przestawiona i piesi będą mogli korzystać z chodnika Fot. Marcin Niklewicz Ratusz zapewnia, że niefortunnie ustawiona barierka zostanie przestawiona i piesi będą mogli korzystać z chodnika
Katarzyna Michałowska

Realizowane w mieście inwestycje drogowe zapewne będą cieszyć zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych mieszkańców Skierniewic, ale... dopiero po ich zakończeniu. Na razie jedni i drudzy muszą zacisnąć zęby i przeczekać uciążliwości.

- Niedługo po tym mieście nie da się w ogóle chodzić, wszystko rozkopane, wszędzie zakazy - denerwuje się jedna z naszych Czytelniczek.

Chodzi o ul. Jagiellońską. Na odcinku pomiędzy skwerem im. Strakacza a ul. Prymasowską, na wysokości budynku starostwa i dawnego urzędu wojewódzkiego trwają właśnie dwie inwestycje, które ograniczają możliwość poruszania się po chodnikach. Z jednej strony z powodu remontu elewacji budynku starostwa chodnik zajęty został przez rusztowania. Dostępu broni barierka ze znakiem zakazu, a tabliczka informuje: „Przejście drugą stroną ulicy”. Jednak po przekroczeniu jezdni pieszego zatrzymuje kolejna barierka - po tej stronie trwa właśnie budowa nowej ulicy, która połączy Jagiellońską z ul. Reymonta. Zakończenie budowy zaplanowano na koniec czerwca br.

- To jakieś nieporozumienie, ten chodnik nie powinien być zamknięty - dziwi się Stanisław Lipiec, naczelnik wydziału dróg i komunikacji w skierniewickim urzędzie miasta. I zapewnia, że barierka z zakazem po tej stronie ulicy zostanie niezwłocznie usunięta.

Od wielomiesięcznych utrudnień zdążyli już odetchnąć kierowcy - zarówno zmotoryzowani mieszkańcy ul. 1 Maja i okolicznych osiedli jednorodzinnych, jak i przejeżdżający przez miasto biegnącą tędy drogą wojewódzką. Na krótko.

Po budowie kanalizacji, ul. 1 Maja otwarto dla ruchu w kwietniu. Lada dzień przejazd w kierunku cmentarza i Łodzi znów zostanie zamknięty. Wszystko z powodu rozpoczynającej się przebudowy ul. Kozietulskiego i budowy ronda w miejscu jej obecnego skrzyżowania z ul. 1 Maja.

- Od wtorku (4.06) nie będzie możliwy wjazd w ulicę Kozietulskiego od ulicy 1Maja i ulicy Racławickiej. Sama ulica Kozietulskiego będzie przejezdna - informuje ratusz.

Taka organizacja ruchu ma obowiązywać przez trzy tygodnie. Pod koniec czerwca wykonawca wyłączy z ruchu cały odcinek ul. Kozietulskiego od ul. 1 Maja aż do ul. Poniatowskiego. Wtedy na zwiększony ruch będą musieli przygotować się mieszkańcy ul. Poniatowskiego.

Katarzyna Michałowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.