Wojciech Kubik

Pijani na rowerach i lubiący prędkość są zmorą policji

Pijani na rowerach i lubiący prędkość są zmorą policji
Wojciech Kubik

Kilku pijanych amatorów jednośladów zatrzymała w miniony weekend skierniewicka policja. Niektórzy wsiadali na motorowery nawet pomimo orzeczonego sądownie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. W Łowiczu zaś nie brakowało licznych przekroczeń prędkości.

Weekendowa ładna pogoda sprzyjała temu, by wybrać się na spotkanie ze znajomymi, albo udać na przejażdżkę. W wielu jednak przypadkach ludzie decydowali się połączyć zakrapiane alkoholem wizyty z wsiadaniem na rowery i motorowery i na takich już czekała skierniewicka policja.

15 sierpnia 2020 rok skierniewiccy policjanci ruchu drogowego na ul. Starbacicha zatrzymali do kontroli 50-letniego kierującego motorowerem. Podczas czynności kontrolnych, policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny - okazało się, że skierniewiczanin miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jednocześnie okazało się też, że mężczyzna naruszył sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Tego samego dnia policja zatrzymała do kontroli dwóch mężczyzn jadących rowerami ulicą Makowską. Okazało się, że 38-latek i 50-latek pedałowali po spożyciu alkoholu, a dodatkowo jeden z nich był poszukiwany przez łódzką prokuraturę. Dzień później podobna przygoda spotkała 56-latka jadącego rowerem przez Sierakowice Prawe. Po skontrolowaniu również okazało się, że spożywał on alkohol. Wszyscy ukarani zostali mandatami karnymi.

Łowiccy mundurowi również postanowili przyjrzeć się kierującym, ale pod kątem przestrzegania dopuszczalnej prędkości. Okazją po temu byłą wojewódzka akcja „Prędkość”. I łowy okazały się całkiem udane...

Tylko jednego dnia aż sześciu kierujących utraciło uprawnienia do kierowania z powodu nadmiernej prędkości. Około godziny 7.45 w Łowiczu na ul. Poznańskiej kierujący skodą 35-latek z powiatu nowodworskiego w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 101 km/h.

O 8.00 kierujący volkswagenem 53-latek z powiatu chojnickiego poruszał się z prędkością 102km/h. A przed godziną 16-tą, 19-letni łowiczanin kierował fiatem z prędkością 110km/h. W Krępie po godzinie 10.30 38-latek z Łowicza kierował mercedesem jadąc 104km/h. Około 17.30 53-latek z powiatu łowickiego poruszał się volvo z prędkością 103 km/h, a przed godziną 18-tą 40-latka z powiatu zgierskiego jadąc volvo osiągnęła w obszarze zabudowanym prędkość 102km/h. Wszystkim kierującym zatrzymano prawo jazdy, a ponadto zostali ukarani mandatami karnymi.

Wojciech Kubik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.