Pijany mężczyzna rzucał szczeniakiem o podłogę. Trafi do więzienia

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Pijany mężczyzna rzucał szczeniakiem o podłogę. Trafi do więzienia

Rafał Klepczarek

Mieszkaniec Łowicza w czwartek (26 kwietnia) został skazany na trzy miesiące więzienia za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem.

Sędzia Magdalena Piwowarczyk skazała 27-latka także na pół roku prac społecznie użytecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie oraz objęła go sześcioletnim zakazem posiadania zwierząt. Mężczyzna ma również wpłacić 2 tys. zł na rzecz Łowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt oraz pokryć koszty sądowe w kwocie 925,67 zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Do przestępstwa doszło 18 listopada ubiegłego roku w jednym z bloków na osiedlu Starzyńskiego. Feralnego dnia 27-latek powrócił po pracy do mieszkania, będąc pod wpływem alkoholu. W łazience zastał szczekającego szczeniaka, który należał do mieszkającej z nim narzeczonej.

Mały mieszaniec zanieczyścił odchodami pomieszczenie. To zdenerwowało mężczyznę na tyle, że kilkakrotnie rzucił psem o podłogę w wyniku czego zwierzę zdechło. W tym czasie przestraszona właścicielka psa zamknęła się w ubikacji. O bestialskim czynie 27-latka powiadomił policję jego współlokator, któremu mający w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu sprawca „pochwalił się” zabiciem psiaka.

Sędzia Piwowarczyk uznała, że sprawca działał w sposób drastyczny ze szczególnym okrucieństwem. Fakt, że nie trafi za kraty na 10 miesięcy, jak chciała tego prokuratura, zawdzięcza m. in. swojej postawie podczas procesu, wyrażeniu szczerej skruchy za popełniony czyn oraz dobrej opinii w środowisku lokalnym.

Niewykluczone, że sprawca okrutnego czynu zostanie objęty dozorem elektronicznym i będzie odbywał karę w miejscu zamieszkania.

Warto podkreślić, że w momencie zabicia psa mieszkańcowi Łowicza groziła kara do 3 lat więzienia. 18 kwietnia tego roku zaostrzono przepisy prawa i obecnie za podobny czyn można trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.