Piłkarskie Grand Prix Diecezji Łowickiej w Rawie Mazowieckiej

Czytaj dalej
Fot. Urząd Miasta w Rawie Mazowieckiej, Z. Urbański
Katarzyna Michałowska

Piłkarskie Grand Prix Diecezji Łowickiej w Rawie Mazowieckiej

Katarzyna Michałowska

W Rawie Mazowieckiej rozegrała się XV edycja Piłkarskiego Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej o Puchar Biskupa Łowickiego.

Grand Prix odbyło się 9 marca. Przed rozpoczęciem turnieju każdy z uczestników uczestniczył w mszy świętej w kościele oo.Pasjonistów. Rozgrywki halowe zaczęły się o godzinie 10.35 w trzech halach w Rawie Mazowieckiej.

W trakcie turnieju rywalizowało 38 drużyn w czterech kategoriach: ministraci, lektorzy młodsi, lektorzy starsi, open.

W pierwszym etapie drużyny rywalizowały w systemie pucharowym o wejście do półfinału.

Zwycięzcami w kategorii ministrantów została Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Boguszycach. Na drugim miejscu uplasowała się Parafia pw. św. Macieja Apostoła i św. Małgorzaty Dziewicy w Bednarach, a na trzecim Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Bąkowie. W kategiorii lektorów młodszych na pierwszych trzech miejscach znalazły się: Parafia pw. św. Marcina Biskupa w Wysokienicach, Parafia pw. św. Stanisława Biskupa w Godzianowie i Parafia oo. pasjonistów pw. św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej. Pierwsze miejsca w kategorii lektorów starszych to: Parafia pw. św. Macieja Apostoła i św. Małgorzaty Dziewicy w Bednarach, Parafia pw. św. Macieja w Bełchowie, Parafia pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie. W kategorii open na najlepszych miejscach znaleźli się Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie, Parafia pw. św. Macieja w Bełchowie, Parafia pw. Wszystkich Świętych w Żelaznej.

Mistrzostwa Polski zostaną zorganizowane w maju w Skierniewicach i Sochaczewie. Zagrają w nich ministranci i lektorzy z parafii w Boguszycach, Wysokienicach i Bednarach.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.