Piwo jasne skierniewickie

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Burzyński
Sławomir Burzyński

Piwo jasne skierniewickie

Sławomir Burzyński

Na początku września w sprzedaży powinno się pojawić piwo ze Skierniewicami w nazwie. Nie oznacza to, że odżył browar parowy Władysława Strakacza.

Skierniewicki Browar Parowy Władysława Strakacza swoje lata sławy i chwały miał przed II wojną, wystawiając z powodzeniem swoje wyroby na targach krajowych i zagranicznych, w tym „najwyższą nagrodę” na wystawie przemysłowo-rolniczej w Częstochowie w 1909 roku. Po wojnie przekazany Centralnemu Przemysłowi Fermentacyjnemu zmarniał, i ostatecznie został zlikwidowany w 1980 r.

Wszystko wskazuje na to, że piwo ze Skierniewicami w nazwie powraca. Nową markę lansują właściciele hurtowni napojów alkoholowych z podwarszawskich Reguł.

– Ze Skierniewicami jestem związany biznesem, od 6 lat działam tu w branży alkoholowej – mówi Paweł Drużny.

Piwo skierniewickie zadebiutuje przed świętem kwiatów. Jak się dowiedzieliśmy, będzie to jasny lager (5,9 proc.) warzony w browarze Fuhrmann w Połczynie-Zdroju.

Sławomir Burzyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.