Płatne parkowanie w centrum Łowicza tylko do końca roku

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Płatne parkowanie w centrum Łowicza tylko do końca roku

Rafał Klepczarek

Mimo sprzeciwu burmistrza Krzysztofa Kalińskiego Rada Miejska w Łowiczu podjęła decyzję o likwidacji strefy płatnego parkowania.

Wniosek w tej sprawie złożył radny Tadeusz Żaczek (Łowickie.pl.). Radni z tej opcji politycznej oraz ich partnerzy z PiS przekonywali, że strefa płatnego parkowania nie ma racji bytu na Starym Rynku, Nowym Rynki i łączącej je ul. Zduńskiej, gdyż handel odpływa z centrum miasta do marketów i galerii handlowych, które dysponują darmowymi parkingami, a sama SPP nie przynosi zysków.

Radni z koalicyjnego Łączy Nas Łowicz i Porozumienia Łowickiego przekonywali, że likwidacja z początkiem przyszłego roku płatnego parkowania w centrum miasta wprowadzi komunikacyjny chaos. W strefie jest 240 miejsc parkingowych, które zajmą swoimi autami pracownicy punktów usługowych.

O pozostawienie płatnej strefy apelował do radnych burmistrz Łowicza. Krzysztof Kaliński przypomniał, że przed jej wprowadzeniem 1 października 2013 roku przez zastawione autami centrum miasta nie mogły się przebić policja, straż pożarna i karetki pogotowia ratunkowego.

- Mieszkańcy pozytywnie oceniają istnienie strefy - zapewnia Krzysztof Kaliński, który poinformował radnych, że miasto do niej nie musi dokładać - Mieszkańcy ul. Krakowskiej też chcieli mieć tak uporządkowany ruch jak strefie i prosili o włączenie do niej ich ulicy. Podobnie było z Browarną.

Włodarz miasta dodał, że likwidacja strefy będzie krzywdząca dla właścicieli sklepów, gdyż kupujący nie będą mieli gdzie zaparkować i na zakupy pojadą gdzie indziej.

Burmistrz zadeklarował też, że nie będzie dążył do zniesienia pół godziny darmowego parkowania oraz podwyższania kar za brak biletu parkingowego. Słowa szefa ratusza przekonały 9. z 21. członków rady. Jednak 11. zagłosowało za likwidacją płatnego parkowania, a 1. osoba wstrzymała się od głosu.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.