Plebiscyt Nauczyciel na Medal. Kto wygrał w powiatach: skierniewickim, łowickim i rawskim?

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Siwiec
Agnieszka Kubik

Plebiscyt Nauczyciel na Medal. Kto wygrał w powiatach: skierniewickim, łowickim i rawskim?

Agnieszka Kubik

Znamy już liderów etapu powiatowego plebiscytu Nauczyciel na Medal. Ci, którzy zajęli pierwsze miejsca, automatycznie przeszli do etapu wojewódzkiego, gdzie głosowanie potrwa do 21 listopada do godziny 21.

Kto wygrał w Skierniewicach i powiecie skierniewickim?

W kategorii „Nauczyciele klas I-III szkoły podstawowej” wygrała Justyna Lorenc-Kowalska ze Szkoły Podstawowej nr 4, która zdobyła, bagatela, 1001 głosów!

- Jest mi ogromnie miło, aż nie mogę w to uwierzyć - mówi pani Justyna. - Choć tak naprawdę poczułam się wygrana, gdy dowiedziałam się o nominacji, a następnie, gdy moi uczniowie codziennie mi przypominali - bo podglądali wyniki na stronie internetowej - powtarzając, że „jest pani pierwsza, jest pani pierwsza”... Czułam też cały czas doping ze strony rodziców. A gdy już okazało się, że wygrałam, zaraz po godzinie 21, podjechali do mnie rodzice z uczniami, na moje podwórko, i puścili z auta piosenkę „We are the champions”, którą zwykle ja puszczam swoim uczniom, gdy świętujemy ich sukcesy. Potem zaczęły się telefony z gratulacjami i sms-y... Super, to niesamowicie miłe uczucie, bo zwykle nie bardzo w siebie wierzę, mam wrażenie, że powinnam jeszcze bardziej się starać. Bardzo dziękuję wszystkim za głosy!

Drugie miejsce zajęła Anna Śmieszek z SP nr 7, która zdobyła aż 384 głosy, a trzecie miejsce Ewa Krokocka z SP nr 2, która zdobyła 81 głosów.

W kat. „Nauczyciele klas IV-VIII szkoły podstawowej i gimnazjum” zdecydowanie wygrała Joanna Jaworska-Cichal z SP nr 9 (588 głosów). Przypomnijmy, że pani Joanna była już naszym Nauczycielem Roku 2014/15.

- Dlatego wciąż jestem zadziwiona, że uczniowie i ich rodzice znów na mnie głosują - śmieje się pani Asia. - To niezwykle miłe, powiem szczerze, iż odczuwam z tego powodu dziką wręcz satysfakcję. Muszę tutaj podkreślić wspaniałą współpracę z rodzicami, którzy są cudni - zanim jeszcze zdążę cokolwiek powiedzieć, oni już to robią! Życzę każdemu nauczycielowi, by tak właśnie współpracowało im się z rodzicami. Mam również, tak uważam, dobry kontakt z uczniami - nadajemy na tych samych falach. Poświęcam im bardzo dużo swojego prywatnego czasu, wiedzą, że jestem dostępna na portalach społecznościowych w zasadzie cały czas. Zawsze mogą o coś dopytać i uszczegółowić. Myślę, że ta komunikacja działa super. Bardzo dziękuję wszystkim za głosy!

Niewiele mniej, bo aż 564 głosy zdobyła Daria Kaczyńska z SP w Nowym Dworze.

Trzecie miejsce zajęła Marta Baran z SP w Miedniewicach, która zdobyła 186 głosów.

W tej kategorii panowała silna konkurencja, a wielu nauczycieli zdobyło bardzo dużą liczbę głosów, dlatego chcemy ich przedstawić. Kolejne miejsca zajęli: Małgorzata Markowska z SP nr 9 (172 głosy), Iwona Ostymczuk z SP nr 9 (63 głosy), Barbara Pietrzyk z SP nr 7 (45 głosów) oraz Magdalena Wolska z SP w Godzianowie (36 głosów).

W kat. „Nauczyciele szkół ponadpodstawowych” wygrała Anna Mucha z ZS nr 3, która zdobyła 145 głosów.
- Używając języka młodzieżowego cieszę się „ogromniaście” - śmieje się pani Anna. - W zasadzie dopiero teraz to do mnie dociera, bo wcześniej, cóż, otworzyłam w domu z rodziną szampana, otrzymałam wiele miłych słów i smsów... Bardzo, ale to bardzo się cieszę!

Drugie miejsce przypadło w udziale Markowi Pągowskiemu z LO Klasycznego, którzy otrzymał 140 głosów, a więc niewiele mniej od laureatki. Cóż, tak czasem bywa... Izabela Strąk-Zarzycka z ZS nr 3 zdobyła 44 głosy.

Kto wygrał w Łowiczu i powiecie łowickim?

W kategorii „Nauczyciele klas I-III szkoły podstawowej” zwyciężczynią została Alicja Muras z SP w Błędowie (154 głosy). Na drugim miejscu w etapie powiatowym znalazła się Magdalena Majda z SP w Mysłakowie (95 głosów), a na trzeciej lokacie znalazła się Ewelina Sujkowska z SP nr 7 w Łowiczu.

W kat. „Nauczyciele klas IV-VIII szkoły podstawowej i gimnazjum” najwięcej głosów, bo 533, zebrała Anna Kubel z SP w Mysłakowie. Tuż za nią na podium uplasowała się Krystyna Pastwa z ZSP w Kocierzewie Płd. (526 głosów), a na trzeciej pozycji znalazła się Monika Werle-Bolimowska z SP w Mysłakowie (415 głosów).

W kat. „Nauczyciele szkół ponadpodstawowych” w etapie powiatowym najwięcej głosów otrzymała Olga Kwapisz-Wojda z ZSP nr 2 (515). Na podium wyprzedziła ona Agnieszkę Jarkę z I LO (249 głosów) i Małgorzatę Antosik z ZSP nr 3 (64 głosy).

Kto wygrał w Rawie Mazowieckiej i powiecie rawskim?

W kategorii „Nauczyciele klas I-III szkoły podstawowej” wygrała Alina Kęska z SP nr 2, która zdobyła 124 głosy.
- Można powiedzieć, że to taka ogromna nagroda pod koniec mojej kariery zawodowej, bo zaczęłam właśnie 40. rok pracy - mówi pani Alina. - Tym większa, że przyznana nie od jakiegoś zawężonego grona, ale od samych uczniów i ich rodziców. Jest mi z tego powodu niezwykle miło, tym bardziej, że nigdy nie zabiegałam o jakieś zaszczyty, po prostu starałam się jak najlepiej wykonywać swoją pracę. I chyba robiłam to dobrze, bo nawet po latach spotykają mnie moi dawni uczniowie, sami już będący mamami i ojcami, i zawsze zamienią ze mną parę zdań miło wspominając nasze wspólne zajęcia w szkole.

35 głosów zdobyła Mariola Chojecka, również z SP nr 2, a Katarzyna Świderek z SP nr 4 zdobyła 7 głosów.

W kat. „Nauczyciele klas IV-VIII szkoły podstawowej i gimnazjum” zwyciężyła Agata Mika z SP nr 2 zdobywając 26 głosów. W kat. „Nauczyciele szkół ponadpodstawowych” liderką została Joanna Kwiatkowska z ZSP w Białej Rawskiej (14 głosów).

Która ze szkół wygrała?

W powiecie skierniewickim zwyciężył ZSP w Głuchowie, który zdobył 210 głosów - i to ta placówka przeszła do etapu wojewódzkiego. Tej szkole musiała ustąpić SP nr 7 w Skierniewicach, która zdobyła zaledwie pięć głosów mniej! W Łowickiem zwyciężyły dwie szkoły: I LO oraz ZSP nr 2, które zdobyły po 14 głosów. Do finału wojewódzkiego weszły obydwie placówki.

O nagrodach dla naszych finalistów można przeczytać na www.dzienniklodzki.pl

Agnieszka Kubik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.