Pobicie w okolicy stacji paliw w Rawie Mazowieckiej

Czytaj dalej
Fot. Policja Łódzka
Adam Szczęśniak

Pobicie w okolicy stacji paliw w Rawie Mazowieckiej

Adam Szczęśniak

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności pobicia, do którego doszło w nocy w okolicy jednej ze stacji paliw. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzanych. Sąd rozpatrzy wnioski o ich tymczasowe aresztowanie.

15 września 2018 roku około godziny 1.00 dyżurny rawskiej policji został powiadomiony o pobiciu w okolicy stacji paliw na ulicy Katowickiej w Rawie. 24-letni mieszkaniec powiatu rawskiego został pobity metalowymi prętami przez dwóch mężczyzn i trafił do szpitala. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, odnaleźli metalowe pręty, którymi bity był rawianin. W trakcie penetracji terenu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, których wygląd pasował do opisu sprawców. Okazało się , że są to mieszkańcy powiatu płockiego i sierpckiego, w wieku 21 i 18 lat. W chwili zatrzymania mieli niemal po 2 promile alkoholu w organizmie. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Ustalono także, że telefon który policjanci ujawnili niedaleko miejsca pobicia, został wcześniej skradziony współlokatorowi obu mężczyzn. Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania. Za pobicie grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Teraz pod nadzorem prokuratora policjanci będą wyjaśniać okoliczności tej sprawy.

Adam Szczęśniak

Od 1994 roku, czyli od początku swojej kariery zawodowej, pracuję w "Gazecie Pomorskiej". Przez 22 lata w dziale sportowym, najpierw pod batutą ś.p. Tomasza Malinowskiego, m.in. w toruńskim oddziale "GP" oraz we Włocławku, pilotując koszykarzy Anwilu, później przez kilka lat sam kierowałem działem, by w 2016 r. zostać wydawcą. Sport wciąż mam jednak w sercu, choć więcej czas poświęcam obecnie sprawom społecznym i politycznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.