Pociągiem z Łowicza do Łodzi szybciej i taniej

Czytaj dalej
Rafał Klepczarek

Pociągiem z Łowicza do Łodzi szybciej i taniej

Rafał Klepczarek

Już 14 grudnia zwiększy się z 4 do 10 liczba par pociągów kursujących między Łowiczem Głównym a Łodzią Kaliską. Wiąże się to z przejęciem tej linii przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną.

Pociągów będzie nie tylko więcej niż obecnie, ale także będą jeździć szybciej, a bilety mają być tańsze. Maksymalny czas podróży między Łowiczem Głównym a Łodzią Kaliską będzie wynosił 80 minut.

Obecnie bilet normalny na tej trasie kosztuje 9,5 zł. Od 14 grudnia będzie to 9 zł. Natomiast bilety ze zniżkami uczniowskimi i studenckimi aktualnie wycenione są na 4,65 zł i 5,98 zł. Po obniżce będzie to odpowiednio 4,41 zł i 5,67 zł. Do nabycia będą też bilety aglomeracyjne, które pozwolą na przesiadkę do środków komunikacji miejskiej. Część samorządów deklaruje, że ich autobusy dla pasażerów ŁKA będą darmowe.

Przedstawiciele Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej rozmawiają na ten temat także z władzami Łowicza. Ratusz nie kwapi się jednak to tego, aby zrobić porządek z autami, które blokują przejazd autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji przy stacji kolejowej Łowicz-Główny. W efekcie wygodny dla pasażerów przystanek MZK już dawno przeniesiono kilkaset metrów od dworca PKP.

Rozkład jazdy ŁKA przygotowano pod potrzeby osób, które dojeżdżają do pracy w magazynach w Strykowie. Szacuje się, że pracuje tam kilkuset mieszkańców pow. łowickiego. Osoby zatrudnione w przemysłowej części Łodzi będą mogły przesiąść się w Zgierzu do pociągów jadących w kierunku Łodzi Widzew.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.