Rafał Klepczarek

Pod Łowiczem 192 tys. zł poszło z dymem

W akcji gaśniczej wzięło udział 128 strażaków z jednostek PSP i OSP z powiatu łowickiego Fot. Alarmowy Łowicz W akcji gaśniczej wzięło udział 128 strażaków z jednostek PSP i OSP z powiatu łowickiego
Rafał Klepczarek

Nie tylko władze gminy Kiernozia, ale także mieszkańcy sąsiednich wsi deklarują pomoc rodzinie, którą dotknął żywioł.

Przez ponad 6 godzin blisko 130 ratowników z Państwowej Straży Pożarnej i jednostek OSP z powiatu łowickiego 11 stycznia walczyło z pożarem kompleksu budynków w Sokołowie Towarzystwie w gminie Kier-nozia. Pożar objął chlewnię i połączony z nią budynek inwentarsko-składowy i przyległy garaż.
- Całkowitemu spaleniu uległ garaż, w którym spłonął ciągnik siodłowy Scania - informuje Jan Gładys, zastępca komendanta powiatowego PSP w Łowiczu. - Ogień pochłonął także poddasze budynku chlewni oraz fragment poddasza części inwentarsko-składowej. Straty w budynkach sięgają 172 tys. zł.

Z dymem poszło także m. in. 2 tysiące kostek siana, 6 tysięcy kostek słomy, 20 ton pszenżyta, tona saletry i tona mocznika. Nie udało się też uratować wyposażenia garażu, w tym: laptopa, elektrycznych kluczy pneumatycznych, nowych części do ciągnika siodłowego, nagrzewnika na olej opałowy, podnośnika hydrauliczno-pneumatycznego, szlifierek kątowych i maszyny do nacinania bieżnika w oponach. - Akcję ratunkową utrudniał porywisty wiatr - dodaje przedstawiciel PSP.

Dzięki pomocy sąsiadów z płonącego kompleksu budynków udało się wyprowadzić ponad 150 sztuk trzody chlewnej i bydła. - Zwierzęta zostały rozlokowane u sąsiadów - informuje Jarosław Bogucki, sekretarz gminy Kiernozia. - Byliśmy z panią wójt Miazek na miejscu pożaru i zadeklarowaliśmy pomoc. Czekamy na informacje, czego pogorzelcy potrzebują.

Szczęściem w nieszczęściu rodziny z Sokołowa Towarzystwa jest fakt, że jest ubezpieczona od podobnych zdarzeń.
- Pomagają nam sąsiedzi - informuje mieszkanka dotkniętego przez pożar gospodarstwa. - Najbardziej zależy nam na tym, aby jak najszybciej pojawił się u nas likwidator szkód z towarzystwa ubezpieczeniowego. Chcemy, jak najszybciej dostać wycenę i rozpocząć odbudowę.

Prawdopodobną przyczyną pożaru w gospodarstwie w gminie Kiernozia było zwarcie lub inny stan awaryjny w instalacji elektrycznej budynków lub garażowanej scanii.

Płomienie i dym, wydobywające się z budynków gospodarczo-garażowych, około godziny 12 zauważyła osoba przejeżdżająca samochodem obok posesji mieszkańców Sokołowa Towarzystwa. Powiadomiła ona o pożarze gospodarzy, którzy wezwali na pomoc straż pożarną.

Rafał Klepczarek

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.