Podatek śmieciowy w Łowiczu będzie wyższy o 100 proc.?

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Podatek śmieciowy w Łowiczu będzie wyższy o 100 proc.?

Rafał Klepczarek

Wiele wskazuje na to, że miesięczna stawka podatku śmieciowego wzrośnie w Łowiczu od osoby o co najmniej 100 procent. Zakład Oczyszczania Miasta w Łowiczu znów był jedynym oferentem w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów ogłoszonym przez ratusz.

Miasto zamierzało przeznaczyć ponad 6,3 mln zł na sfinansowanie tej usługi od 1 lutego do 31 grudnia tego roku. ZOM chce prawie 7.994.000 zł. Oznacza to, że stawka podatku śmieciowego powinna wzrosnąć miesięcznie z 15 zł do 30,6 zł na osobę.

To jednak nie wszystko. Do stawki, którą komisja przetargowa pod koniec tego tygodnia przedstawi burmistrzowi Krzysztofowi Kalińskiego dojdą także m. in. koszty pracy miejskich urzędników oraz oprogramowania komputerowego, obsługujących system odbioru i zagospodarowania odpadów w Łowiczu.

Czas pokaże, jaką decyzję w sprawie przetargu podejmie włodarza miasta. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jeśli oferta ZOM zostanie przyjęta, to burmistrz Kaliński zaproponuje radnym podwyżkę opłat śmieciowych o 100 proc, czyli z 15 zł do 30 zł miesięcznie na osobę.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.