Podatek śmieciowy w Łowiczu od 1 września pójdzie w górę

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Podatek śmieciowy w Łowiczu od 1 września pójdzie w górę

Rafał Klepczarek

Rada Miejska w Łowiczu podjęła uchwałę w sprawie nowych, wyższych opłat za odbiór i zagospodarowanie śmieci. Od 1 września wzrosną one miesięcznie z 8,7 zł do 10 zł od osoby za odpady segregowane i z 16 na 18 zł za zmieszane.

Zaproponowana przez burmistrza Krzysztofa Kalińskiego podwyżka stawek podatkowych bierze się głównie z podniesienia cen przez Zakład Oczyszczania Miasta w Łowiczu.

ZOM był jedynym oferentem, który przystąpił do miejskiego przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów. Za dwa wakacyjne miesiące i wrzesień łowicka firma chce aż 1 mln 65 tys. zł. Zważywszy na to, że mieście nad Bzurą mieszka ok. 25 tys. płatników podatku śmieciowego, to jego stawka powinna na osobę wynosić ponad 13 zł. W roku wyborczym władze nie zdecydowały się na tak drastyczną podwyżkę opłat.

Ratusz ogłosił już kolejny przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów. Firma, która go wygra będzie w tym zakresie obsługiwała miasto do końca 2019 roku. Oferty można składać w UM do 11 września.

Szacunkowo w Łowiczu znajduje się 3,3 tys. nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej i ok. 250 w wielorodzinnej. W tej ostatniej odpady segregują wszyscy mieszkańcy, a w pierwszej śmieci zmieszane odbierane są z ok. 370 posesji.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.