Podróżowali niesprawnym autobusem z kierowcą bez uprawnień

Czytaj dalej
Fot. Rawska policja
Redakcja

Podróżowali niesprawnym autobusem z kierowcą bez uprawnień

Redakcja

Rawski partol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego autobusem okazało sie, że nie posiada uprawnień do kierowania na terenie Polski a autobus jest niesprawny.

13 stycznia 2019 roku około godziny 16:50 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej autokar kierowany przez obywatela Ukrainy, który nie posiadał uprawnień do kierowania na terenie Polski od 2017 roku. Autokarem podróżowało około 20 osób, które były dowożone do pracy do miejscowości Mszczonów. W trakcie kontroli stanu technicznego pojazdu okazało się, że jest on niesprawny z powodu awarii oświetlania oraz nadmiernej korozji elementów konstrukcyjnych. Podjęto decyzję o holowaniu pojazdu na parking strzeżony. Podróżujące nim osoby zostały przez policjantów bezpiecznie przeprowadzone do najbliższych zabudowań, gdzie oczekiwali na dalsze decyzje przewoźnika. Kierujący za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym.

Podróżujący autokarem pasażerowie byli zadowoleni z interwencji Policji i prosili o częstsze tego typu kontrole weryfikujące stan techniczny pojazdów zbiorowo przewożących osoby.

Pamiętajmy, że to również od nas zależy czy bezpiecznie dojedziemy do celu. Zwracajmy uwagę na stan techniczny pojazdów którymi podróżujemy.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.