Pojadą autami z czasów PRL ze Skierniewic do Chalkidiki w Grecji

Czytaj dalej
Fot. Roman Bednarek
Roman Bednarek

Pojadą autami z czasów PRL ze Skierniewic do Chalkidiki w Grecji

Roman Bednarek

Trzech skierniewiczan wybiera się na Złombol, rajd charytatywny zabytkowymi samochodami do Grecji. Dochody z imprezy zostaną rozdzielone pomiędzy domy dziecka w całym kraju.

Trzej skierniewiczanie to pasjonaci tak zwanych klasyków, czyli zabytkowych aut, Złombol zaś to nazwa rajdu samochodowego, w którym biorą udział auta wyprodukowane w czasach komunizmu.

Rajd ma charakter charytatywny i w tym roku odbędzie się po raz 12. Ruszy 1 września z Katowic i do celu, czyli do Chalkidiki na Półwyspie Chalcydyckim nad Morzem Egejskim w Grecji, dotrze 5 września. Wszyscy uczestnicy rajdu pojadą pojazdami wyprodukowanymi za czasów komunizmu: Michał Perski wyruszy ładą samarą, zaś Kamil Wójcik i Adam Dyjaczenko - skodą favorit. Wszyscy trzej należą do grupy miłośników motoryzacji, noszącej nazwę Skierniewickie Klasyki. Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest zebranie od sponsorów 1.500 złotych w zamian za reklamę nalepioną na samochodzie.

- Chodzimy po różnych firmach i prosimy o sponsoring - tłumaczy Adam Dyjaczenko. - Mamy nadzieję, że do 1 września uda nam się zebrać potrzebne pieniądze i wyruszyć w podróż, która będzie niesamowitą przygodą.

Do tegorocznej edycji rajdu zgłosiło się 831 załóg. Dochód ma być przeznaczony dla domów dziecka w całej Polsce.

Roman Bednarek

dziennikarz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.