Policja skonfiskowała tysiące lewych papierosów

Czytaj dalej
wk

Policja skonfiskowała tysiące lewych papierosów

wk

11 tysięcy sztuk papierosów i blisko 200 kilogramów tytoniu zarekwirowali skierniewiccy policjanci w czwartek, 3 października, rano. Towar miał trafić do sprzedaży na skierniewickim rynku.

Policjanci do akcji wkroczyli w czwartkowy ranek o godzinie 6. Na ulicy Reymonta w Skierniewicach zatrzymali fiata seicento, którym podróżował 68-letni mężczyzna.
- Policjanci, rozpracowując środowisko osób zajmujących się wytwarzaniem nielegalnych używek uzyskali informację o mężczyźnie, który miał trudnić się produkcją wyrobów tytoniowych nieposiadających polskich znaków akcyzy – informuje Justyna Florczak-Mikina, rzecznik prasowy KMP w Skierniewicach.
W trakcie przeszukania kryminalni znaleźli worki z tytoniem, karton z paczkowanymi papierosami bez polskich znaków akcyzy oraz maszynkę i wagę służące do wytwarzania tzw. samoróbek. Papierosy były spakowane w foliowe torebki i przygotowane do sprzedaży. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli 197 kg tytoniu i ponad 11 tysięcy sztuk papierosów. Szacuje się, że wprowadzenie papierosów i tytoniu do sprzedaży spowodowałoby uszczuplenie skarbu państwa na kwotę 165 000 złotych.
Zatrzymany 68-letni skierniewiczanin odpowie za wytwarzanie i posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy z obowiązującej ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych, a także za przestępstwo skarbowe. Grozi za nie odpowiednio nawet do 2 i do 3 lat pozbawienia wolności.

wk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.