Policjanci walczą z plagą pijanych kierowców w powiecie łowickim

Czytaj dalej
Fot. KMP Skierniewice
Natalia Zwolińska

Policjanci walczą z plagą pijanych kierowców w powiecie łowickim

Natalia Zwolińska

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu mają coraz większy problem z kierowcami „na podwójnym gazie”. Nie ma tygodnia beż zatrzymania pijanego kierowcy.

W czerwcu zatrzymano już 5 kierowców poruszających się na „podwójnym gazie”. Wśród zatrzymanych jest dwóch kierowców TIRów. Ich bezmyślność mogła kosztować życie niewinnych osób.

Do pierwszego zatrzymania kierowcy ciężarówki doszło w piątek, 11 czerwca, w miejscowości Bielawy. O podejrzeniu kierowania pojazdem przez nietrzeźwą osobę poinformował kierowca jadący za ciężarówką. Kiedy przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy ciężarówki okazało się, że faktycznie jest nietrzeźwy. 48-latek miał prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie. Dzięki czujności innego kierowcy udało się uniknąć tragedii.

Kolejny nietrzeźwy kierowca samochodu ciężarowego zatrzymany został w czwartek, 17 czerwca, w miejscowości Wrzeczko. 32-latek kierujący pojazdem marki daf z naczepą był kompletnie pijany. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało 3,1 promila alkoholu w organizmie! Dzięki zatrzymaniu kierowcy przez policjantów udało się uniknąć tragedii.

Pozostali zatrzymani to kierowcy samochodów osobowych. Niechlubnym rekordzistom okazał się 28-latek zatrzymany w Nieborowie 19 czerwca. Badanie wykazało u niego aż 3 promile alkoholu w organizmie.

Nieco mniej pijany był kierowca zatrzymany w rejonie Popowa 14 czerwca. 40-latek jadący bmw miał 2,4 poromila alkoholu w organizmie.

W niedzielę, 27 czerwca, w Bełchatowie zatrzymany został do kontroli drogowej kierowca peugota. 52-letni mieszkaniec powiatu łowickiego miał 2 promile.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.