Policjanci z Łowicza wykryli ponad 50 przypadków naruszenia przepisów ruchu drogowego

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Rafał Klepczarek

Policjanci z Łowicza wykryli ponad 50 przypadków naruszenia przepisów ruchu drogowego

Rafał Klepczarek

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu podsumowali przeprowadzone w tym tygodniu akcje „Prędkość” oraz „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Pierwsza z nich wymierzona była w kierowców z ciężką nogą, a druga miała na celu ochronę pieszych i rowerzystów.

W ramach pierwszej z akcji policjanci wykryli 42 kierujących (kierowców aut i rowerzystów - przyp. red.), którzy przekroczyli dozwoloną prędkość – informuje Urszula Szymczak, rzecznik łowickiej policji. - Przekroczenia nie były tak znaczne, aby skutkowały odebraniem kierującym praw jazdy.

Mundurowi ujawnili także 21 wykroczeń kierowców popełnionych w stosunku do pieszych. Także 9 z tych ostatnich zostało ukaranym finansowo.

Kierowcy najczęściej skręcając na tzw. strzałce nie przepuszczali pieszych przechodzących na pasach. Parkowali oni także auta tuż przy zebrach co ograniczało widoczność w tym miejscu. Natomiast piesi ukarani finansowo przez policję przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, a zdarzało się, że wchodzili wprost pod koła nadjeżdżających pojazdów.

- Odnotowano także rowerzystów, którzy przejeżdżali jednośladami przez pasy dla pieszych – dodaje reprezentantka KPP w Łowiczu.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.