Policyjna Akademia Bezpieczeństwa: Podstawówka z Bednar najlepsza w Łowickiem [Zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Rafał Klepczarek

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa: Podstawówka z Bednar najlepsza w Łowickiem [Zdjęcia]

Rafał Klepczarek

Ponad 20 szkół z powiatu łowickiego wzięło udział w 12. edycja konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ramach programu prewencyjnego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Odbył się on w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu.

- Celem konkursu jest popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalenie zdobytej wiedzy z zakresu ogólnego bezpieczeństwa oraz w ruchu drogowym, a także propagowanie zasady fair-play podczas rywalizacji sportowej oraz w trakcie kibicowania - przypomina Urszula Szymczak, rzecznik łowickiej policji.

21 dwuosobowych mieszanych drużyn złożonych z uczniów klas drugich podstawówek za zadanie miało sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie w teście pisemnym, a następnie pokonać tor przeszkód. Najlepsza była ekipa ze Szkoły Podstawowej w Bednarach. Weronika Papiernik i Łukasz Półkośnik będą reprezentować powiat łowicki w finale wojewódzkim konkursu PAB. Odbędzie się on 17 listopada w Łodzi.

Drugie miejsce przypadło w udziale Amelii Głowackiej i Adamowi Królikowi, uczniom Szkoły Podstawowej w Zielkowicach (bezbłędnie rozwiązali test), a trzecie Hannie Sekule i Jakubowi Wojdzie z SP w Łaguszewie (wykazali się najwyższą sprawnością fizyczną).

Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, nagrody oraz upominki w postaci książeczek o bezpieczeństwie.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.