Policyjna akcja w Łowiczu, Rawie i Skierniewicach (Zdjęcia)

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Rafał Klepczarek

Policyjna akcja w Łowiczu, Rawie i Skierniewicach (Zdjęcia)

Rafał Klepczarek

W trzech powiatach województwa łódzkiego zorganizowano działania prewencyjne pod nazwą Wrzesień 2016. Zaangażowani zostali funkcjonariusze z komend policji w Łowiczu (23 września), Rawie Mazowieckiej (28 września) i Skierniewicach (29 września). Policjanci już zapowiadają objęcie podobną akcją kolejnych powiatów.

W Skierniewickiem policjanci skoncentrowali się na kontroli pojazdów na drodze ekspresowej nr 8, na drogach i ulicach miasta Skierniewice oraz na targowisku miejskim. Zwracali tam głównie uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym. Ponadto sprawdzano legalność pobytu cudzoziemców poruszających się pojazdami jak i zatrudnionych w gospodarstwach rolnych oraz przedsiębiorstwach.
Podczas tych działań policjanci skontrolowali 94 kierujących pojazdami, na których nałożono 32 mandaty oraz sprawdzili 17 firm i gospodarstw, gdzie byli zatrudnieni cudzoziemcy.
Z kolei niemal 30 policjantów i funkcjonariuszy straży granicznej uczestniczyło w działaniach prewencyjnych prowadzonych w powiecie rawskim.
28 września 2016 roku wzmożone patrole wyjechały na drogi, ruszyły do kontroli targowiska miejskiego oraz sprawdzały miejsca pobytu cudzoziemców i osób poszukiwanych.
Funkcjonariusze Straży Granicznej, policjanci z Łowicza, Tomaszowa Mazowieckiego, Skierniewic i oddziałów prewencji z Łodzi wsparli mundurowych z Białej Rawskiej i Rawy Mazowieckiej. W działaniach prowadzonych w godzinach 6.00-12.00 funkcjonariusze wylegitymowali 65 osób, skontrolowali 17 bagaży i 20 pojazdów. Sprawdzili 8 miejsc pobytu cudzoziemców. Szczególną uwagę zwrócili na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nałożyli 21 mandatów – głównie za przekraczanie prędkości, zatrzymali 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ujawnili 1 osobę z zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. W trakcie działań zatrzymali także 3 osoby poszukiwane.
Wcześniej, bo 23 września wzmożone kontrole prowadzone były w Łowickiem. Uczestniczyło w nich kilkudziesięciu policjantów z Łowicza, Rawy Mazowieckiej, Skierniewic, Kutna, OPP w Łodzi oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej. Podczas działań wylegitymowano 104 osoby, skontrolowano 32 pojazdy, ujawniono 100 wykroczeń, za które oprócz pouczeń nałożono 46 mandatów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali jednego obywatela Ukrainy, który został doprowadzony do placówki Straży Granicznej.
- Takie wspólne działania będą cyklicznie powtarzane na terenie powiatów, w których policja zauważy wzrost zachowań niezgodnych z prawem, począwszy do wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym, przez nielegalny obrót alkoholem i papierosami bez akcyzy po wszelkie zdarzenia szczególnie uciążliwie dla mieszkańców - zapowiada Joanna Kącka, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Rafał Klepczarek

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ŁodzianinPK

Mieszkańcy Łodzi proszą o wzmożona kontrolę rowerzystów....i oczywiście przykładne karanie za naruszenia PRD z jazdą po kilku piwkach włącznie. Jeżdżenie po chodnikach, po przejściach dla pieszych oraz wypożyczanie roweru miejskiego i powrót do domu zaraz po kilku piwach jest nagminne!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.