Policyjny pies Kozik pomógł odnaleźć zaginionego mieszkańca powiatu łowickiego

Czytaj dalej
Fot. KPP w Łowiczu
Rafał Klepczarek

Policyjny pies Kozik pomógł odnaleźć zaginionego mieszkańca powiatu łowickiego

Rafał Klepczarek

Kozik, pies służący w Komendzie Powiatowej Policji w Łowiczu pomógł odnaleźć zaginionego mężczyznę. 69-letni mieszkaniec powiatu łowickiego został przekazany służbom medycznym.

W środę (29 stycznia) wieczorem łowicka policja otrzymała informację o zaginięciu 69-latka. O jego zniknięciu poinformowała mundurowych rodzina zaginionego.

- Zmrok oraz trudne warunki atmosferyczne spowodowane opadami nie sprzyjały prowadzonym poszukiwaniom, w które zaangażowali się wszyscy funkcjonariusze będący na służbie - relacjonuje przebieg akcji Urszula Szymczak, rzecznik łowickiej policji. - Niska temperatura dodatkowo stwarzała zagrożenie dla zdrowia i życia zaginionego, więc czas odgrywał tu kluczową rolę.
W poszukiwaniach wziął udział st. sierż. Zenon Boczek z sekcji prewencji KPP w Łowiczu wraz z policyjnym psem Kozikiem.

Policyjny owczarek niemiecki podjął trop, który doprowadził przewodnika do szlaku kolejowego w okolicy miejscowości Bednary w gminie Nieborów. O pomoc poproszono więc funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.

Pies doprowadził ekipę poszukiwawczą do 69-latka, który błąkał się po zmroku w pobliżu linii kolejowej. Mężczyzna został przekazany pod opiekę medykom.

Kozik to pies patrolowo-tropiący, służący od grudnia 2019 roku w KPP w Łowiczu. W sierpniu ubiegłego roku owczarek niemiecki wraz ze swoim przewodnikiem Zenonem Boczkiem został skierowany na specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Łowicka policja wykorzystuje czworonoga do działań patrolowych, poszukiwawczych oraz mających na celu wytropić sprawców przestępstw.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.