Ponad 7,4 mln zł dla jednostek OSP i WOPR z Łódzkiego. Pieniądze trafią także Łowickie i Skierniewickie

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Ponad 7,4 mln zł dla jednostek OSP i WOPR z Łódzkiego. Pieniądze trafią także Łowickie i Skierniewickie

Rafał Klepczarek

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogóźnie w powiecie łowickim we wtorek (16 lipca) podpisano 13 umów dotacyjnych łącznej wartości ponad 3 mln zł na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP oraz jedną związaną z nowym sprzętem do WOPR.

W ramach ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych z funduszy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i WFOŚiGW w Łodzi w Łódzkiem dofinansowano 25 jednostek OSP, dwa wodne ochotnicze pogotowia ratunkowe (ze Skierniewic i Zduńskiej Woli) oraz jedno stowarzyszenie przyjaciół pływania (z Bełchatowa).

Łącznie otrzymały one ponad 1,7 mln z NFOŚiGW oraz ponad 5,7 mln zł WFOŚiGW w Łodzi.

We wtorkowe przedpołudnie umowy z ramienia wojewódzkiego funduszu podpisywał jego prezes Wojciech Miedzianowski z przedstawicielami beneficjentów.

W powiecie łowickim dofinansowanie otrzyma OSP w Rogóźnie (gm. Domaniewice) w wysokości 240 tys. zł oraz OSP w Kalenicach (gm. Łyszkowice) w kwocie 380 tys. zł.

Podczas wtorkowej uroczystości w Rogóźnie prezes Miedzianowski wręczył czeki także przedstawicielom: OSP Podzamcze w Wieruszowie (na 260 tys. zł), OSP w Ostrówku (94 tys. zł z NFOŚiGW i 256 tys. zł z WFOŚiGW), OSP w Świnicach Wareckich (100 tys. zł z NFOŚiGW i 204 tys. zł z WFOŚiGW), OSP w Brzeziu (310 tys. zł), OSP Niesięcin w Konstantynowie Łódzkim (210 tys. zł), OSP w Głownie (117 tys. zł z NFOŚiGW i 253 tys. zł z WFOŚiGW), OSP w Orpelowie (326 tys. zł), OSP w Woli Kałkowej (280 tys. zł), OSP w Zborowskim (212 tys. zł), OSP w Chojnem (225 tys. zł), OSP w Łasku (380 tys. zł) oraz Zduńskowolskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego (160 tys. zł).

Z naszego regionu na pieniądze mogą liczyć także OSP w Skierniewicach (260 tys. zł na średni wóz gaśniczy) oraz WOPR Skierniewice (110 tys. zł na sprzęt ratownictwa wodnego).

W remizie OSP w Rogóźnie pojawili się parlamentarzyści oraz przedstawiciele administracji rządowej, wojewódzkiej, powiatowej i gminnej. Wśród zaproszonych gości znalazł się także Marek Wlazłowski, komendant wojewódzki PSP w Łodzi.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.