Magdalena Grajnert

Posadzą 360 drzew albo zapłacą 7 mln na rzecz urzędu miasta

Posadzą 360 drzew albo zapłacą 7 mln na rzecz urzędu miasta Fot. Magdalena Grajnert
Magdalena Grajnert

Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach wyciął 361 drzew pod budowę przyszpitalnego lądowiska.

Wojewódzki Szpital Zespolony zabierając się do realizacji budowy lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wystąpił z wnioskiem o wycięcie drzew na terenie, gdzie miała być realizowana ta inwestycja. Wycinka była konieczna, w obrębie lotniska nie mogą rosnąć wysokie drzewa.

Wnioskowano o wycięcie 361 drzew. WSZ dostał na to zgodę, jednak w przypadku takich jednostek nalicza się odpowiednią opłatę, która w tym przypadku wyniosła dokładnie 7.072.956,14 zł.

- Szpital skorzystał z innej prawnej możliwości odnoszącej się do tego typu sytuacji i zobowiązał się do zorganizowania nowych nasadzeń - mówi Przemysław Rybicki, rzecznik skierniewickiego ratusza. - Do zasadzenia ma więc 361 drzew oraz ponad 90 metrów kwadratowych krzewów - informuje rzecznik.

Czas na wykonanie nasadzeń mija w październiku 2016 roku. Wtedy opłatę będzie można odroczyć na okres trzech lat. Jeżeli zieleń się przyjmie i utrzyma, pojawi się możliwość podjęcia decyzji o umorzeniu naliczonych kosztów. W decyzji jest zaznaczone, że preferowanym miejscem do zasadzeń jest teren szpitala.

Szpital już zrealizował 50 nasadzeń, na kolejne nie ma miejsca. Problem zasygnalizował urzędowi miasta, który ma wyznaczyć teren dla kolejnych drzew.

- Nie ma niebezpieczeństwa, że szpital nie wywiąże się z zadania - informuje Paweł Bruger, rzecznik WSZ w Skierniewicach. - Sygnalizowaliśmy urzędowi miasta, że potrzebujemy wskazania, gdzie drzewa mamy posadzić. Mamy nadzieję, że urząd wskaże nam jakąś alejkę lub ulicę w mieście - dodaje rzecznik.

Szpital deklaruje gotowość do przystąpienia prac już jesienią albo wiosną przyszłego roku.

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.