Powiat skierniewicki. Dwa wypadki, jeden po drugim, na A2

Czytaj dalej
Fot. Natalia Zwolińska
Natalia Zwolińska

Powiat skierniewicki. Dwa wypadki, jeden po drugim, na A2

Natalia Zwolińska

We wtorek doszło do dwóch groźnie wyglądających wypadków na autostradzie A2 pod Bolimowem. Na miejscu pracowała policja, straż pożarna, była także grupa chemiczna z Łodzi oraz przedstawiciele Wojewódzkiego #Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Do pierwszego wypadku doszło o godzinie 3:50 na 406 km autostrady w kierunku Warszawy. 29-letni kierowca samochodu dostawczego Iveco najechał na tył samochodu dostawczego marki Mercedes. Drugim busem jechał 42-letni mieszkaniec Kobyłki. Żaden z kierowców nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Do drugiego zdarzenia doszło 500 metrów od tego pierwszego i miało to związek z tworzącym się korkiem oraz nieuwagą jednego z kierowców. O godzinie 4.04 ciągnik siodłowy marki Volvo wjechał w naczepę jadącej przed nim ciężarówki. W wyniku zderzenia 32-letni mieszkaniec Władysławowa odniósł lekkie obrażenia. 50-letniemu kierowcy drugiego z ciągników siodłowych nic się nie stało.

W związku z drugim wypadkiem, na miejsce, musiała przyjechać specjalna ekipa chemiczna straży pożarnej z Łodzi. Z ciężarówek trzeba było wypompować około 300 litrów paliwa. Dodatkowo na miejsce przyjechali przedstawiciele WIOŚ, ponieważ do rowu przedostało się paliwo.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.