Powiatowy czas pożegnań. Ostatnia sesja kadencji [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Marcin Niklewicz

Powiatowy czas pożegnań. Ostatnia sesja kadencji [ZDJĘCIA]

Marcin Niklewicz

Rada powiatu skierniewickiego zebrała się po raz ostatni w kadencji 2014 - 2018. Za trzy tygodnie radni spotkają się już w nieco innym składzie.

Wtorkowa (30.10) 46. sesja rady powiatu skierniewickiego, jako ostatnia w V kadencji samorządu powiatowego, była okazją do podsumowań i podziękowań za wspólną pracę tym radnym, którzy w tegorocznych wyborach nie uzyskali mandatu. A taki los spotkał aż ośmioro z nich, czyli ponad połowę dotychczasowego składu.
- Trzeba uszanować wolę wyborców - skwitował jeden z ustępujących radnych Andrzej Supeł.
Oprócz niego z radą powiatu żegnają się też m.in. Jan Konopczyński z Bolimowa, Andrzej Mozga, który wygrał wybory na wójta gminy Godzianów, oraz Marian Stasik, z samorządem powiatowym związany od jego początku.
- Jestem ostatnim niezatapialnym okrętem z pierwszej kadencji rady powiatu - podsumował były starosta skierniewicki. - Pamiętam moje pierwsze wystąpienie na forum rady w 1999 roku, kiedy toczyłem spór z ówczesnym prezydentem Skierniewic w sprawie przejęcia przez miasto Mokrej Prawej.
Pomimo zmian personalnych, w nadchodzącej kadencji nie zanosi się natomiast na zmianę u sterów powiatowego samorządu. Najwięcej, bo po 5 mandatów, zdobyli kandydaci z list KWW Powiatowe Forum Samorządowe, którego liderem jest starosta Mirosław Belina, oraz KW Prawa i Sprawiedliwości. 3 mandaty uzyskane przez przedstawicieli Polskiego Stronnictwa Ludowego zapewniają utrzymanie dotychczasowej koalicji z Forum, choć przewaga w głosach będzie minimalna.
W kadencji 2014 - 2018 podczas 46 sesji radni powiatowi uchwalili 217 uchwał. Średnia frekwencja na posiedzeniach rady wyniosła 91 procent. W tym czasie powiat wydał na inwestycje ponad 22 mln złotych.

Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.