Powiatowy czas pożegnań. Ostatnia sesja kadencji [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Marcin Niklewicz

Powiatowy czas pożegnań. Ostatnia sesja kadencji [ZDJĘCIA]

Marcin Niklewicz

Rada powiatu skierniewickiego zebrała się po raz ostatni w kadencji 2014 - 2018. Za trzy tygodnie radni spotkają się już w nieco innym składzie.

Wtorkowa (30.10) 46. sesja rady powiatu skierniewickiego, jako ostatnia w V kadencji samorządu powiatowego, była okazją do podsumowań i podziękowań za wspólną pracę tym radnym, którzy w tegorocznych wyborach nie uzyskali mandatu. A taki los spotkał aż ośmioro z nich, czyli ponad połowę dotychczasowego składu.
- Trzeba uszanować wolę wyborców - skwitował jeden z ustępujących radnych Andrzej Supeł.
Oprócz niego z radą powiatu żegnają się też m.in. Jan Konopczyński z Bolimowa, Andrzej Mozga, który wygrał wybory na wójta gminy Godzianów, oraz Marian Stasik, z samorządem powiatowym związany od jego początku.
- Jestem ostatnim niezatapialnym okrętem z pierwszej kadencji rady powiatu - podsumował były starosta skierniewicki. - Pamiętam moje pierwsze wystąpienie na forum rady w 1999 roku, kiedy toczyłem spór z ówczesnym prezydentem Skierniewic w sprawie przejęcia przez miasto Mokrej Prawej.
Pomimo zmian personalnych, w nadchodzącej kadencji nie zanosi się natomiast na zmianę u sterów powiatowego samorządu. Najwięcej, bo po 5 mandatów, zdobyli kandydaci z list KWW Powiatowe Forum Samorządowe, którego liderem jest starosta Mirosław Belina, oraz KW Prawa i Sprawiedliwości. 3 mandaty uzyskane przez przedstawicieli Polskiego Stronnictwa Ludowego zapewniają utrzymanie dotychczasowej koalicji z Forum, choć przewaga w głosach będzie minimalna.
W kadencji 2014 - 2018 podczas 46 sesji radni powiatowi uchwalili 217 uchwał. Średnia frekwencja na posiedzeniach rady wyniosła 91 procent. W tym czasie powiat wydał na inwestycje ponad 22 mln złotych.

Marcin Niklewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.