Rafał Klepczarek

Pożar pod Łowiczem zabrał 192 tys. zł

Podczas pożaru w garażu spalił się ciągnik siodłowy marki Scania Fot. Alarmowy Łowicz Podczas pożaru w garażu spalił się ciągnik siodłowy marki Scania
Rafał Klepczarek

Przez ponad 6 godzin blisko 130 ratowników z Państwowej Straży Pożarnej i jednostek OSP z powiatu łowickiego walczyło 11 stycznia z pożarem kompleksu budynków w Sokołowie Towarzystwie w gminie Kiernozia. Pożar objął chlewnię z połączonym z nią budynkiem inwentarsko składowym i przyległym garażem.

Straty oszacowano na 192 tys. zł, w tym 172 tys. zł w zniszczonych i uszkodzonych budynkach.
- Całkowitemu spaleniu uległ garaż, w którym spłonął ciągnik siodłowy Scania – informuje Jan Gładys, zastępca komendanta powiatowego PSP w Łowiczu. – Ogień pochłonął także poddasze budynku chlewni oraz część poddasza części inwentarsko-składowej.
Z dymem poszło m. in. 2 tysiące kostek siana, 6 tysięcy kostek słomy, 20 ton pszenżyta, tona saletry i tona mocznika. Nie udało się też uratować wyposażenia garażu, w tym: laptopa, elektrycznych kluczy pneumatycznych, nowych części do ciągnika siodłowego, nagrzewnika na olej opałowy, podnośnika hydrauliczno-pneumatycznego, szlifierek kątowych i maszyny do nacinania bieżnika w oponach.
- Akcję ratunkową utrudniał porywisty wiatr – dodaje przedstawiciel PSP w Łowiczu.
Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie lub inny stan awaryjny w instalacji elektrycznej budynków lub garażowanej scanii. Szczęściem w nieszczęściu rodziny z Sokołowa Towarzystwa jest fakt, że była jest ona ubezpieczona od podobnych zdarzeń.
Pomoc poszkodowanej rodzinie deklarują władze gminy Kiernozia oraz mieszkańcy sąsiednich wiosek.
Więcej we wtorkowym wydaniu "Dziennika Łódzkiego" i piątkowym "ITS".

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.