Rafał Klepczarek

Pracownicy DPS w Borówku dostaną większe wynagrodzenia

Pracownicy DPS w Borówku dostaną większe wynagrodzenia
Rafał Klepczarek

Starosta łowicki Marcin Kosiorek w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi z rąk wicemarszałka Zbigniewa Ziemby odebrał czek na ponad 380 tys. zł. Pieniądze te trafią do Domu Pomocy Społecznej w Borówku w ramach programu „Łódzkie Pomaga”.

Przedstawiciele samorządów, które otrzymały wsparcie, odebrali dziś symboliczne czeki i podpisali umowy. „Łódzkie Pomaga” to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wniosek złożony przez Województwo Łódzkie za pośrednictwem Regionalnego Centrum Polityki Społecznej został wybrany do dofinansowania w naborze ogłoszonym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zorganizowanym w trybie nadzwyczajnym. Kwota wsparcia dla województwa łódzkiego to ponad 24,5 mln zł. Uzyskane wsparcie finansowe Marek Dziedziela, dyrektor DPS w Borówku w większości (280 tys. zł) przeznaczy na wypłatę dodatków do wynagrodzeń dla pracowników ośrodka opiekującego się 123 przewlekle chorymi psychicznie osobami. Pozostała kwota „pójdzie” na stworzenie czterech izolatek dla osób z podejrzeniem COVID-19.

Z 86-osobowej obsady DPS trzy razy po 950 zł netto otrzymają 62 osoby, które bezpośrednio pracują z podopiecznymi ośrodka w gminie Bielawy. - Aby nie dzielić załogi, wystąpiłem do Starostwa Powiatowego w Łowiczu o pieniądze na dodatki dla pozostałej części pracowników - informuje dyrektor Dziedziela.

Jak do tej pory w DPS w Borówku nie zanotowano żadnego przypadku zachorowania na koronowirsa. Zaistniało tylko jedno takie podejrzenie w stosunku do podopiecznego ośrodka, które w szpitalu w Zgierzu negatywnie zweryfikował test na COVID-19.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.