Produkcja o Oddziale "Dzik" potrzebuje 44 tysięcy złotych.

Czytaj dalej
Anna Żebrowska

Produkcja o Oddziale "Dzik" potrzebuje 44 tysięcy złotych.

Anna Żebrowska

Fundacja Generator Kultury z Białej Rawskiej postanowiła zawalczyć o brakujące fundusze na dokończenie filmu o historii Oddziału AK "Dzik".

Fundacja Generator Kultury z Białej Rawskiej jest twórcą, jak i producentem filmu opowiadającego o wojennych losach oddziału Armii Krajowej „Dzik”.

Oddział działał na ziemiach powiatu rawskiego, m.in. we wsi Rosławowice i w pobliżu Sadkowic. Żołnierze z leśnej organizacji zostali zgładzeni przez Niemców w Szwejkach Dużych. Na kanwie tej historii powstała już znaczna część filmu. Brakuje jeszcze 44 tysięcy złotych, aby produkcja mogła zostać ukończona.

- Postanowiliśmy zawalczyć o brakującą sumę. Jest to kwota, której potrzebujemy na dokręcenie jeszcze dwóch scen : przesłuchań więźniów oraz pacyfikacji wsi Kaleń. Ponadto w tej kwocie zawierają się koszty związane z postprodukcją oraz promocją filmu. Wystosowaliśmy pismo do władz Rawy Mazowieckiej, Tomaszowa Mazowieckiego oraz Sadkowic z prośbą o wsparcie naszego projektu. Czekamy na odpowiedzi, mam nadzieję, że otrzymamy je jeszcze w styczniu. Chcielibyśmy zdążyć z filmem na 72. rocznicę zagłady oddziału. We wrześniu wybieramy się także na Festiwal Filmów Fabularnych do Los Angeles - mówi Łukasz Chojecki, reżyser filmu.

Nakręconego do tej pory materiału nie widział jeszcze burmistrz Rawy Mazowieckiej.

- W najbliższych dniach w szerszym gronie obejrzymy film i wtedy podejmiemy decyzję o ewentualnym dofinansowaniu tego projektu - mówi Dariusz Misztal.

Anna Żebrowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.