Prohibicja w Łowiczu? Komendant policji proponuje wprowadzenie zakazu nocnej sprzedaży alkoholu w Łowiczu

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Prohibicja w Łowiczu? Komendant policji proponuje wprowadzenie zakazu nocnej sprzedaży alkoholu w Łowiczu

Rafał Klepczarek

Grzegorz Radzikowski, komendant powiatowy policji w Łowiczu proponuje władzom miasta wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych w dzielnicy Stare Miasto lub nawet na terenie całego pelikaniego grodu. Jest to jeden z efektów apelu Rady Miejskiej w Łowiczu odnośnie zwiększenia liczby patroli policji na ul. 3 Maja. Jej szef Michał Trzoska jest przeciwnikiem nocnej prohibicji.

- Jestem przeciwnikiem jakichkolwiek zakazów dla mieszkańców - informuje przewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu. - Uważam, że tego typu zakaz poczyni więcej złego niż dobrego, gdyż zwiększy się liczba punktów, w których sprzedawany jest alkohol nielegalnego pochodzenia.

Pod koniec kwietnia radni jednogłośnie przyjęli apel do szefa policji w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa i ładu publicznego w godzinach nocnych od czwartku do niedzieli na ulicy wychodzącej ze Starego Rynku. Apel spowodowany był skargami mieszkańców ul. 3 Maja. Wskazywali oni, iż klienci lokalu gastronomicznego z dyskoteką oraz trzech sklepów monopolowych zakłócają spokój w godzinach nocnych. Według skarżących się często dochodzi tam do bijatyk, głośnych śpiewów, prób dewastowania pojazdów oraz tłuczenia butelek po alkoholu.

Komendant Radzikowski 8 maja poinformował miasto, że zwiększył liczbę policyjnych patroli w tej części miasta. - Podlegli mi funkcjonariusze otrzymali dyspozycję stosowania zasady "zero tolerancji" wobec osób dopuszczających się naruszeń prawa, szczególnie znajdujących się pod wpływem środków odurzających - czytamy w piśmie, które szef KPP w Łowiczu przesłał Michałowi Trzosce.

Pan komendant przypomina, że "gmina powinna realizować zadania z zakresu ograniczania przyczyn stanowiących podłoże patologii społecznych i przestępczości w obszarze (...) przeciwdziałania bezrobociu, alkoholizmowi, narkomanii czy przemocy w rodzinie. Grzegorz Radzikowski proponuje więc nie tylko przenieść jedną z kamer miejskiego monitoringu w rejon skrzyżowania ul. 3 Maja i Starego Rynku, ale także rozważyć przez władze miasta pomysłu wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych na Starym Mieście lub też w całym Łowiczu. Jako przykład wskazuje sąsiedni Sochaczew, w którym wprowadzono taki zakaz.

Propozycje szefa policji oraz temat działania uciążliwej dla mieszkańców dyskoteki i sklepów będą poruszane na spotkaniu, które odbędzie się we wtorkowy wieczór, 8 maja w Art Piwnicy.

Prohibicja inaczej

Rafał Klepczarek

Komentarze

8
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Rx

U nas w Sochaczewie.......bu hahahaha

Anon

I tak te miasto bez tego jest smutne jak nie powiem co, a odbierzcie ludziom ostatnią rozrywke to już w ogóle nikt z domu nie wyjdzie po 20. Co za czasy, ja nie wierzę..

Dobra zmiana!

Brawo PiS !!! CBA i Policja!!!

Mikołaj

Komendant postanowił uruchomić nocną działalność melin aby sprzedający podnieśli swój poziom życia i dochody. Dobre panisko !!! Takich ograniczonych jeszcze mianują na takie stanowiska ?

PRL wraca

jorgos

SAM WYGLĄDA JAK PIERWSZY ALKOHOLIK NA KOMENDZIE -= DAJ PRZYKŁAD I PRZESTAŃ CHLAĆ PIJANICO JEDNA -= A NASTĘPNIE UCZ INNYCH ./.

4ml dlugu

to wazna czesc budzetu,
to sa te inwestycje, ktore przynosza dochod.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.