Redakcja

Projekt nowego wodnego kompleksu w Skierniewicach

Projekt nowego wodnego kompleksu w Skierniewicach Fot. UM Skierniewice
Redakcja

W Skierniewicach przy ul. Sobieskiego powstanie nowy wodny kompleks.

Informacje Urzędu Miasta:

Budowa nowego basenu to jeden z większych projektów, jakie w najbliższym czasie czekają Miasto Skierniewice. Przygotowanie tego typu inwestycji wymaga nie tylko odpowiedniego finansowania, ale także sporej ilości formalnych przygotowań. Niezbędna jest masa planów, pozwoleń i uzgodnień. Ostatnio nad wstępnym projektem inwestycji pochylili się przedstawiciele środowisk sportowych, organizacji pozarządowych oraz radni z Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta Skierniewice. Wykonawca dokumentacji projektowej ma teraz czas na przeanalizowanie wniosków i wdrożenie ostatnich pomysł do wstępnie założonej wizji. Zgodnie z ustaleniami w drugiej połowie października do ratusza wpłynie pełna dokumentacja techniczna i wszystkie niezbędne pozwolenia.

- Musimy w końcu wykorzystać tę solankę, o której mówimy już przez tyle lat. Chcemy stworzyć prawdziwe centrum sportów wodnych. Znajdą się tam nie tylko baseny rekreacyjne, ale również lecznicze, wykorzystujące skierniewicką solankę. Chcemy, aby mieszkańcy wracający do domu po pracy, mogli zrelaksować się w swoim własnym mieście, zamiast jechać do sąsiednich miast. Dodatkowo w kompleksie powstanie zadaszone lodowisko. – informuje prezydent Krzysztof Jażdżyk i dodaje - Na realizacje inwestycji staramy się oczywiście pozyskać środki zewnętrzne.

Nowy kompleks przy ul. Sobieskiego docelowo zajmie ponad 3 hektary. Główna sportowo-rekreacyjna niecka basenu będzie zawierała 8 torów do pływania sportowego (wyposażone m.in. w urządzenia do pomiaru czasu) i 10 torów typowo rekreacyjnych. Ponadto powstanie przestrzeń do nauki pływania, wyposażona w urządzenia do rehabilitacji, będą to m.in. łóżka wodne oraz urządzenia do masażu wodnego. Nie zabraknie także niecki dla młodzieży z urządzeniami zabawowymi oraz wodnego placu zabaw dla najmłodszych pływaków. Zaplanowane lodowisko pozwoli na zmianę swojej głównej funkcji w okresie od wiosny do jesieni. Dzięki odpowiednim założeniom przestrzeń ta będzie mogła pełnić funkcję kortu tenisowego.

Ważnym elementem inwestycji jest także dobre rozwiązanie kwestii technicznych. Obiekt będzie zasilany ciepłem z Energetyki Cieplnej. Spółka ta planuje dla tego celu budowę kotłowni geotermalnej. Prace w tym zakresie są prowadzone równolegle w skierniewickim EC. Ponadto zdecydowano o montażu paneli fotowoltaicznych, które będą mogły zapewnić obiektom energię elektryczną. W sąsiedztwie nowego kompleksu powstanie także nowa droga - specjalnie zaprojektowana pętla, poprowadzona od ulicy Jana III Sobieskiego.

Kolejne wiadomości dotyczące tej inwestycji powinny pojawić się niebawem. Projektant na zrealizowanie zadania ma czas do 20 października.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.