Protest rolników na trasie S8 w Rawie Mazowieckiej. Zablokowana droga, objazdy dla kierowców

Czytaj dalej
Marcin Niklewicz

Protest rolników na trasie S8 w Rawie Mazowieckiej. Zablokowana droga, objazdy dla kierowców

Marcin Niklewicz

W czwartek od rana w Rawie Mazowieckiej trwał protest rolników. Po kilku godzinach pikietowania przed zakładami mięsnymi Food Service, około południa protestujący rozpoczęli blokadę trasy S8.

W czwartek, 13 grudnia, ok. godz. 9 przed siedzibą spółki Food Service w Rawie Mazowieckiej zebrało się około 300 rolników, głównie hodowców trzody chlewnej. Protestowali przeciwko sprowadzaniu według nich gorszej jakości trzody z zagranicy. Domagali się m.in. flagowania pochodzenia mięsa, kontroli importu półtusz wieprzowych, nawiązania współpracy z krajami azjatyckimi i eksportu polskiej wieprzowiny na tamtejsze rynki oraz wsparcia dla rolników ze strony izb rolniczych.

Początkowo protest polegał na zablokowaniu wyjazdu z terenu zakładu transportów mięsa, wpuszczano natomiast dostawy żywca. Protestujący domagali się rozmowy z kierownictwem firmy.

- Drzwi mojego gabinetu są otwarte, jestem gotowy do rozmowy z każdym - deklarował Marek Czerniej, prezes zarządu Food Service.

Jednocześnie dodawał, że nie zamierza wychodzić do protestujących żeby się "przekrzykiwać".

W gabinecie pana prezesa na pewno się nie zmieścimy - komentował Janusz Terka z NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych. - Czekamy na rozmowy.

Kiedy do nich nie doszło, po kilku godzinach zapadła decyzja o zaostrzeniu protestu. Rolnicy podzielili się na dwie grupy. Jedna pozostała przed bramą zakładu, zaostrzając blokadę. Druga rozpoczęła blokowanie trasy S8 w kierunku Wrocławia.

- Grupa ok. 70 osób przemieszcza się w stronę Warszawy poboczem drogi na nitce w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego - informuje asp. Arkadiusz Chmielewski z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. - Ze względów bezpieczeństwa ruch na tej nitce został wstrzymany.

Policja zabezpiecza protest. Zorganizowano objazd. Kierowcy jadący w kierunku Piotrkowa i Wrocławia na węźle Julianów kierowani są objazdem w stronę Rawy Mazowieckiej. Ponieważ protestujący cały czas przemieszczają się, ta tymczasowa organizacja ruchu może ulec zmianie.

W tej chwili zablokowana jest nitka w kierunku Wrocławia, Policjanci kierują wszystkie pojazdy objazdem na węźle Julianów na drogi W707 i W725. Ruch w kierunku Warszawy odbywa się bez zakłóceń - informuje nadkom. Adam Kolasa.

Odblokowano jezdnię w kierunku Wrocławia. Protestujący znajdują się na pobliskim parkingu przy drodze ekspresowej S8, po wylegitymowaniu powinni wracać do domu drogami serwisowymi.

Protest rolników na autostradzie A2 między Łodzią a Warszawą. Pas w kierunku Warszawy zablokowany. Uwaga na utrudnienia!

Marcin Niklewicz

Komentarze

10
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

komornik

tyle w temacie

Sprawdź

Do KRUS dokładamy 90% składki za rolnika, do hektara - dokładamy, do ubezpieczeń - dokładamy, klęskowe - dokładamy, budowa infrastruktury - dokładamy, podatki wiejskie są śmiesznie małe, więc większość kosztów utrzymania państwa spoczywa na innych, niż rolnicy, itd. Są pewne granice bezczelności. Kto dołoży tym innym niż rolnicy ?

Nie to co barany z miasta

które dają się bezkarnie odzierać z kasy i jeszcze głosują na tych co ich strzygą.

2 ALBO TRZY BY SIĘ PRZYDAŁO I PARU

NIEWOLNIKÓW DO Prywatnego Gospodarstwa Rolnego. to jak ci robolu co obalałeś PRL dla wspaniałej przyszłości ? harujesz teraz niewolniczo na kryminalistów - kluczyków, gangsterów, mafiozów, kacyków i dotacyjnych rolników. chciałeś to masz.

T.W

smutny koniec małych i średnich firm oraz małych i średnich gospodarstw rolnych.Podmioty te nie wytrzymają konkurencji z wielkimi światowymi korporacjami.SMUTNE!Również rządzący są bezradni w tej sprawie.Nie pomyśleli o tym jak wchodziliśmy do UE.

anetka-poetka kiedyś także piła nawet w AA była!

Słoiki kurw@ do domu!!!

Alex

Zrobiłem bezsensowne inwestycje w firmie sprzątającej. Zakupiłem sto pługów śnieżnych i przez małe opady śniegu poniosłem stratę. Jutro ja wychodzę blokować autostradę, bo czemu nie. Rząd ma mi dać, bo nam się należy. W końcu wszyscy będą potrzebowali kiedyś czegoś takiego. Aha i do tego chcę zwolnienia z podatków bo dlaczego niby mam płacić skoro rzad obiecał, że będzie lepiej?

Olek

Jw

co jest qrwa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.