Przed nami 25. finał WOŚP

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Dzik
Magdalena Grajnert

Przed nami 25. finał WOŚP

Magdalena Grajnert

Przedstawiamy orkiestrowy rozkład jazdy, czyli co się będzie działo w Skierniewicach, Łowiczu i Rawie Mazowieckiej.

Skierniewice

Podczas tegorocznego finału na ulicach Skierniewic pojawi się 140 wolontariuszy z puszkami. Jak co roku odbędą się licytacje i szereg wydarzeń, które mają skłonić mieszkańców do wyjścia z domu i wsparcia akcji.

Atrakcje rozpoczynają się o godz. 10 na placu Słonecznym przy ul. Floriana, gdzie do 15 potrwa konkurs zręczności kierowców WOŚP 2017.

O godz. 11 w kinoteatrze Polonez zaplanowano koncert pod nazwą „Dzieci dla Orkiestry”. Wystąpi zespół Tęcza, Akademia Tańca 4-20 i zespół ze Szkoły Podstawowej nr 4. Wydarzeniu będą towarzyszyć licytacje.

W holu CKiS o godz. 15 rozpocznie się blok licytacyjny. W godz. 13-17 pokaz kulinarny z degustacją poprowadzi Adam Kozanecki, finalista Master Chefa.

O godz. 14.15 za cegiełkę do puszki można będzie obejrzeć film pt. „Trolle” w kinoteatrze Polonez.

O godz. 16 rozpocznie się strefa koncertów. Zagra Epidemic, Chemia, Mikromusic za wstęp-cegiełkę do puszki.

O godz. 20 zaświeci tradycyjne światełko do nieba.
Przy CKiS zapłonie ognisko, zaplanowano też pokaz fajerwerków i pokaz teatru ognia NAM-TARA. Gitarzyści mogą pośpiewać wspólnie przy ognisku.

Jak co roku przedmioty, a wśród nich najcenniejsze złote jabłuszko, będą licytowane na antenie Radia RSC. Marek Woźniak, jubiler od kilkunastu lat wykonujący złoty gadżet, w tym roku w jabłko wkomponował orkiestrowe serduszko. Rekordową cena za gadżet to 29 tys. zł. Może w tym roku padnie kolejny rekord? Trzymamy kciuki.

Strefa rodzinna w CKiS

W godz. 13-17 w holu Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach na małych i dużych mieszkańców czekają: animacje, konkursy dla dzieci, malowanie buziek, skręcanie balonów, aukcja fantów, pokaz kulinarny z degustacją, warsztaty ceramiczne, rzeźbienia w mydle, warsztaty plastyczne, degustacja konkursowych SERCNIKÓW, a do tego ciepła herbatka.
Będzie też nauka resuscytacji na fantomach, pomiary ciśnienia, informacja z zakresu udzielanych świadczeń zdrowotnych przez szpital.

Na pamiątkę będzie można zrobić sobie selfie na jubileuszowej makiecie WOŚP do zdjęć. Wszystkim wydarzeniom towarzyszyła będzie zbiórka do puszek. W tym roku orkiestrowym sztabem dowodzi Ilona Paluchowska z CKiS.

Łowicz

W niedzielę, 15 stycznia na ulice miasta i miejscowości powiatu łowickiego wyjdzie 150 wolontariuszy.

- Chętnych mieliśmy dziesięć razy tylu, ale obowiązują nas ograniczenia narzucone przez organizatorów WOŚP
- informuje Michał Kordecki, komendant łowickiego hufca ZHP.

Organizatorzy łowickiego finału WOŚP zapraszają do Klubu Pracownia. W godz. 20-23 wystąpią tam artyści z Łowicza. W niedzielę będzie można obejrzeć i posłuchać zespołów: Dzień Zapłaty, Ohayo, Infernal Bizarre, Sickroom, Dziwne Drzewo oraz Kagrafa. Aby wejść na koncert wystarczy wrzucić dowolnej wysokości datek na rzecz akcji Jurka Owsiaka.

Zbiórka na rzecz WOŚP zostanie także przeprowadzona w Zakładzie Karnym w Łowicz
u.

- Osadzeni dopytywali czy będą mogli wspomóc akcję Jurka Owsiaka i postanowiliśmy dać im taką szansę - informuje Zdzisław Kryściak, koordynator WOŚP w ZK Łowicz

Rok temu łowiccy harcerze zebrali 24.635,22 zł. Już za kilka dni okaże się, czy uda się pobić ubiegłoroczny wynik.

Rawa Mazowiecka

Otwarcie sceny muzycznej nastąpi w niedzielę, 15 stycznia, o godz. 13. Wystąpią na niej regionalne zespoły z terenu powiatu rawskiego, swoje programy artystyczne przedstawią szkoły. Organizatorom udało się sprowadzić prawdziwe gwiazdy muzyczne. Wystąpi Marcelina, ukraińska grupa muzyczna Mirami, a o godz. 20.30, tuż po światełku do nieba, zagra zespół Fun Factory. Nie zabraknie także rawskich zespołów muzycznych.

W holu supermarketu Eurospar odbędzie się kiermasz rękodzieła, a przy hali OSiR bieg „Policz się z cukrzycą”. W zalewie Tatar swoją obecność zaznaczą morsy. Dzieciaki będą mogły pomalować sobie twarz i skorzystać z przejażdżki konnej przy ul. Targowej.

Magdalena Grajnert

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.