Przed nami kolejna śmieciowa rewolucja

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Dzik
Magdalena Grajnert

Przed nami kolejna śmieciowa rewolucja

Magdalena Grajnert

Ministerstwo Środowiska przygotowało projekt rozporządzenia, które zakłada bardziej szczegółową segregację odpadów. Kto za to zapłaci?

Jeśli projekt wejdzie w życie, od nowego roku gminy będą musiały nałożyć na mieszkańców obowiązek segregowania śmieci z podziałem na co najmniej 6 kategorii. Skierniewicki samorząd do nadchodzącej rewolucji podchodzi spokojnie.

- My się nie boimy, bo już tak mamy to robione - mówi Piotr Zawadzki, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska UM. - Już teraz wypełniamy te założenia, które ministerstwo chce wprowadzić.

Dziś za segregowane śmieci mieszkaniec Skierniewic płaci 8.50 zł, za niesegregowane - 17 zł. Czy będzie drożej? Póki nie zostanie rozstrzygnięty przetarg na transport dodatkowych odpadów, nie sposób mówić o konkretach. Dziś na prywatnych posesjach stoją cztery pojemniki. W mniejszych ogródkach ciężko było wygospodarować dla nich miejsce, kolejne dwa z pewnością przysporzą problemów z ulokowaniem i nie dodadzą urody posesjom.

- W tych z żółtą klapą mogą być składowane, poza butelkami pet, takie odpady jak metal, papier i kartony, które w dalszym procesie są u nas dosegregowywane - dodaje naczelnik Zawadzki. - Jeśli ministerstwo narzuci, że pojemników ma być więcej, będziemy się dostosowywać.

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.