Przedszkole Małych Odkrywców w Skierniewicach poznawało kraje UE

Czytaj dalej
Fot. Przeszkole Małych Odkrywców
Bożena Łukasik

Przedszkole Małych Odkrywców w Skierniewicach poznawało kraje UE

Bożena Łukasik

W Przedszkolu Małych Odkrywców 9 czerwca odbył się wielki sprawdzian wiadomości na temat krajów Unii Europejskiej. Przez cały rok realizowaliśmy projekt edukacyjny ,,Poznajemy kraje UE" .

Praca metodą projektu przynosi doskonałe efekty ponieważ uczymy poprzez działanie i bezpośrednie doświadczanie. Stosujemy tą metodę od kilku lat, w poprzednim roku realizowaliśmy projekt ,,Piękna nasza Polska cała”.

Dzieci poznały wszystkie krainy geograficzne, historię, kulturę, oraz tradycje polskie. Pracując tą metodą rozwijamy kreatywność oraz umiejętność zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce i dzielenia się informacjami.

Dzieci przeżywają daną sytuację, poznają świat wszystkimi zmysłami, uczą się współdziałania w grupie. Metoda projektu integruje również środowisko gdyż w realizacji zadań aktywnie uczestniczą rodzice. Przy pomocy rodziców Mali Odkrywcy stworzyli piękny album o krajach UE.

9 czerwca przedszkolaki zaprezentowały zdobytą wiedzę, rozpoznały hymn UE, zaśpiewały Mazurek Dąbrowskiego. Bezbłędnie odpowiedziały w quizie na wiele pytań np. co to jest UE, jakie kraje do nie należą, jak wygląda flaga UE.

Następnie odbyły się kalambury. Dzieci zostały podzielone na zespoły. Zadaniem każdej drużyny było zaprezentować jeden kraj UE. Dzięki temu piliśmy herbatkę u Królowej Elżbiety, uczestniczyliśmy we franucuskim pokazie mody, zbudowaliśmy wieżę Eiffla, przyglądaliśmy się hiszpańskiej corridzie, tańczyliśmy flamenco, płynęliśmy gondolą w Wenecji, jeździliśmy rowerem w Holandii. Zabawa jest u nas zawsze nauką, a nauka zabawą.

- Planujemy, że po zapoznaniu dzieci z Polską i Europą, w przyszłym roku szkolnym czas na kolejne kontynenty, więc jest już temat na następny projekt – mówią nauczycielki realizujące projekt, Anna Szturomska i Aneta Supera.

Bożena Łukasik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.