Przedszkole Miejskie nr 2 Niezapominajka Przedszkolem Roku 2018

Czytaj dalej
Fot. Roman Bednarek
Roman Bednarek

Przedszkole Miejskie nr 2 Niezapominajka Przedszkolem Roku 2018

Roman Bednarek

Przedszkole Miejskie nr 2 Niezapominajka w Rawie Mazowieckiej w plebiscycie Przedszkole Roku 2018 zdobyło 55 głosów, co dało mu pierwsze miejsce w powiecie rawskim.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy sukces rawskiej Niezapominajki. W 2015 roku placówka zwyciężyła w plebiscycie na Najfajniejsze Przedszkole Powiatu Rawskiego, a rok później zajęła drugie miejsce w tej samej konkurencji.

- Bardzo się cieszymy z tego wyniku, bo jest on potwierdzeniem naszego zaangażowania w pracę z dziećmi - mówi dyrektor przedszkola Bożena Paterka. - Trudno odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nasze przedszkole jest tak popularne, ale myślę, że ogromne znaczenie ma fakt, że wszyscy, którzy pracujemy tutaj, kochamy swoją pracę, staramy się stworzyć jak najprzyjemniejszą atmosferę, jesteśmy otwarci na potrzeby dzieci i ich rodziców.

Kadra Niezapominajki stara się przygotowywać dla swoich podopiecznych jak najbardziej atrakcyjne programy aktywizujące, aby dzieci były zadowolone i jednocześnie postępował proces edukacyjny. Do przedszkola uczęszcza około 170 dzieci, głównie z pobliskiego osiedla Zamkowa Wola, chociaż część jego wychowanków zamieszkuje inne rejony Rawy. Każdego roku przedszkole obchodzi Dzień Niezapominajki, a więc świętuje dzień swojej „patronki”. Święto to przypada na 27 kwietnia, czyli dzień nadania placówce imienia.

Przedszkole Miejskie nr 2 powstało w 1948 roku w budynku mieszkalnym, przystosowanym do swojej nowej funkcji. Początkowo liczyło dwa oddziały, ale w jego pobliżu rozpoczęto budowę dużego osiedla mieszkaniowego, więc potrzeby rosły z roku na rok. Nic dziwnego, że w końcu podjęto decyzję o jego rozbudowie. W tej chwili Niezapominajka składa się z siedmiu oddziałów - Krasnoludki, Żabki, Pajacyki, Motylki, Słoneczka, Pszczółki i Biedronki - które mogą pomieścić 175 dzieci.

Roman Bednarek

dziennikarz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.