Marcin Niklewicz

Przedszkole na Medal - Nauczyciel Przedszkola Roku 2018. III miejsce w powiecie łowickim

Przedszkole na Medal - Nauczyciel Przedszkola Roku 2018. III miejsce w powiecie łowickim Fot. Archiwum prywatne
Marcin Niklewicz

Sylwia Pawlicka, nauczycielka z Przedszkola nr 4 „Słoneczko” w Łowiczu, dzięki uzyskanym 232 głosom zajęła trzecie miejsce w plebiscycie „Dziennika Łódzkiego” i tygodnika „ITS” w kategorii Nauczyciel Przedszkola Roku 2018 w powiecie łowickim.

Jak sama podkreśla, praca w przedszkolu interesowała ją „od zawsze”, myślała o tym jeszcze w szkole. Po studiach odbyła staż i wreszcie przed czterema laty trafiła do łowickiego „Słoneczka”; to pierwsze przedszkole, w którym pracuje do dzisiaj.

Przez ostatni rok zajmowała się grupą najmłodszych dzieci, 3 i 4 - letnich. W swojej karierze nie zdążyła jeszcze pożegnać swoich wychowanków, kończących przedszkole i odchodzących do szkoły. Ma jednak świadomość, wkrótce i jej podopieczni opuszczą przedszkolne mury.

- Taka jest kolej rzeczy, choć pożegnanie na pewno nie będzie łatwe, bo już teraz zdążyłam bardzo zżyć się z dziećmi - mówi Sylwia Pawlicka.Nominację do plebiscytu oraz znalezienie się w gronie laureatów odbiera przede wszystkim jako wyraz uznania i zaufania ze strony rodziców swoich podopiecznych.

- To najważniejsze, że właśnie rodzice doceniają moją pracę - podkreśla.

Po ogłoszeniu wyników odebrała wiele gratulacji od rodziców, znajomych, koleżanek z pracy. Jak podkreśla, sukces w plebiscycie to również zasługa drugiej wychowawczyni maluchów ze „Słoneczka”.

- Pani Marta od początku bardzo mi pomagała, uczyła mnie, dzieliła się swoim doświadczeniem - zaznacza.

Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.