Prześwietlamy radnych: Krystian Cipiński (Łowicz)

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Prześwietlamy radnych: Krystian Cipiński (Łowicz)

Rafał Klepczarek

Kontynuujemy nasz cykl, w który zaprezentujemy największe osiągnięcia i porażki członków Rady Miejskiej w Łowiczu. Krystian Cipiński wszedł do Rady Miejskiej w Łowiczu z listy komitetu wyborczego burmistrza Krzysztofa Kalińskiego. Deklaruje, że weźmie udział w najbliższych wyborach samorządowych, choć nie wskazuje, czy będzie próbował się dostać do rady miasta czy też powiatu.

Największy sukces:

- Bez wątpienia moim „oczkiem w głowie” jest budżet obywatelski, który dla dzielnicy Bratkowice wspólnie z mieszkańcami wygrywałem czterokrotnie, a w ujęciu ogólnomiejskim po raz pierwszy w tym roku - mówi radny. - To łącznie około 700 tys. złotych na inwestycje, takie jak boisko tartanowe i poprawa bezpieczeństwa przy SP nr 7, siłownia plenerowa i place zabaw na Bratkowicach, a także mająca powstać Góra Frajdy” w parku nad Bzurą. Za sukces infrastrukturalny uznaję również zainicjowanie remontu OSiR i siłowni wraz zapleczem, a także instalację oświetlenia na niebezpiecznym zakręcie ul. Tuszewskiej. Jestem też dumny z tego, że wspólnie z przewodniczącym RM Michałem Trzoską udało nam się reaktyować młodzieżową radę miasta.

Największa porażka:

Zapytany o największą porażkę Krystian Cipiński takiej sobie nie przypomina.

Frekwencja

Krystian Cipiński w ubiegłym roku nie opuścił żadnej sesji Rady Miejskiej w Łowiczu oraz posiedzenia komisji. W tym roku także pojawił się na każdym zaplanowanym spotkaniu sesyjnym oraz komisyjnym.

Oświadczenie majątkowe

Krystian Cipiński w oświadczeniu majątkowym za rok 2017 deklaruje, że posiada oszczędności w wysokości 20 tys. zł na lokacie bankowej oraz ponad 25,3 tys. zł na rachunku bankowym. Jego zadłużenie wynosi ok. 57 tys. zł z tytułu zaciągniętego kredytu.

Jeżeli chodzi o nieruchomości, to członek RM w Łowiczu ich nie posiada.

Krystian Cipiński deklaruje, że w ubiegłym roku zarobił w Łowickim Ośrodku Kultury ponad 53,7 tys. zł. Do tego doszło ponad 15,7 tys. zł diety radnego oraz 1.120 zł wynagrodzenia z tytułu umów o dzieło. Radny jeździ volvo V60 Kinetic z 2011 roku o wartości 35 tys. zł. Członek rady nie jest zadłużony.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.