Przez trzy dni niech Moc będzie z wami

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Grajnert
Magdalena Grajnert

Przez trzy dni niech Moc będzie z wami

Magdalena Grajnert

SkierCon to jedno z takich wydarzeń cyklicznych, których sukces zaskoczył samych pomysłodawców. Impreza, zamiast się wypalić, tak naprawdę dopiero się rozkręca.

- Przez pięć lat był czas przywyknąć, że w lipcu, konkretnie w drugiej połowie lipca, czasoprzestrzeń się zakrzywia i nagle mamy SkierCon - mówi Anna Traut-Seliga, wykładowca akademicki i współorganizatorka imprezy. - Każdy pasjonat w stopniu ucznia, czeladnika, czy mistrza znajdzie coś dla siebie w szerokiej gamie propozycji SkierConowych.

W ostatni weekend lipca, właśnie w Skierniewicach, fani fantastyki będą mieli możliwość realizowania pasji i poznania ludzi, którzy podobnie postrzegają rzeczywistość.

- Uczestnicy największego konwentu w naszym regionie przygotowali dziesiątki prelekcji, pokazów, konkursów i turniejów, w ramach których można poszerzyć wiedzę, pokonać konkurentów, wygrać garść skiercoinów lub przynajmniej śmiać się do utraty tchu - zachęca Anna Traut-Seliga. - Można też spotkać wiele ważnych postaci polskiej fantastyki, które specjalnie dla gości SkierConu prowadzą panele, prelekcje i warsztaty.

Siłą SkierConu jest jednak przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera i możliwość poczucia braterstwa z wszelkiej maści nerdami, dziwakami, postrzeleńcami i pasjonatami.

W tym roku SkierCon odbywa się w miejscu szczególnym - zabytkowych koszarach malowniczo położonych wśród zieleni, czyli w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ul. Batorego.

Organizatorzy zapraszają od piątku do niedzieli, 28-30 lipca.

Bieżące informacje można znaleźć na fb organizatorów - kliknij

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.