Roman Bednarek

Przygodowy Dzień Dziecka w Parku Miejskim w Skierniewicach już za nami

Przygodowy Dzień Dziecka w Parku Miejskim w Skierniewicach już za nami
Roman Bednarek

W tym roku władze miasta zmieniły formulę imprezy z okazji Dnia Dziecka - do tej pory obchody odbywały się nad zalewem Zadębie, a w tym przeniesiono ją do Parku Miejskiego. Tradycyjnie władze miasta rozdawały Drzewka Życia najmłodszym skierniewiczanom urodzonym w 2020 roku.

Przygodowy Dzień Dziecka był pełen niespodzianek dla młodych mieszkańców Skierniewic. Każde dziecko otrzymywało mapkę i poruszając się według jej wskazań mogło doświadczyć przygód, odkryć, a na koniec uzyskać odznakę Małego Odkrywcy. W organizację tegorocznego Przygodowego Dnia Dziecka zaangażowały się wszystkie jednostki i spółki miejskie.

Od lat nieodłącznym elementem miejskiego Dnia Dziecka jest Drzewko Życia, które władze miasta wręczają dzieciom urodzonym w roku poprzedzającym imprezę. Początkowo były to sadzonki dębu, drzewa uosabiającego siłę i moc przetrwania. Później zmieniła się formuła i najmłodsi skierniewiczanie otrzymywali inne gatunki, na przykład klony. W tym roku dzieciom urodzonym w 2020 roku wręczano sadzonki magnolii. Ponieważ w ubiegłym roku na świat przyszło 412 dzieci, miasto kupiło 420 sadzonek tych pięknych drzewek.

Pogoda podczas tegorocznego Dnia Dziecka nie była najlepsza - nie zabrakło deszczu - ale skierniewiczanie nie zawiedli. Nic dziwnego - była to pierwsza impreza plenerowa zorganizowana podczas pandemii.

Roman Bednarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.