Roman Bednarek

Przygodowy Dzień Dziecka w Parku Miejskim w Skierniewicach już za nami

Przygodowy Dzień Dziecka w Parku Miejskim w Skierniewicach już za nami
Roman Bednarek

W tym roku władze miasta zmieniły formulę imprezy z okazji Dnia Dziecka - do tej pory obchody odbywały się nad zalewem Zadębie, a w tym przeniesiono ją do Parku Miejskiego. Tradycyjnie władze miasta rozdawały Drzewka Życia najmłodszym skierniewiczanom urodzonym w 2020 roku.

Przygodowy Dzień Dziecka był pełen niespodzianek dla młodych mieszkańców Skierniewic. Każde dziecko otrzymywało mapkę i poruszając się według jej wskazań mogło doświadczyć przygód, odkryć, a na koniec uzyskać odznakę Małego Odkrywcy. W organizację tegorocznego Przygodowego Dnia Dziecka zaangażowały się wszystkie jednostki i spółki miejskie.

Od lat nieodłącznym elementem miejskiego Dnia Dziecka jest Drzewko Życia, które władze miasta wręczają dzieciom urodzonym w roku poprzedzającym imprezę. Początkowo były to sadzonki dębu, drzewa uosabiającego siłę i moc przetrwania. Później zmieniła się formuła i najmłodsi skierniewiczanie otrzymywali inne gatunki, na przykład klony. W tym roku dzieciom urodzonym w 2020 roku wręczano sadzonki magnolii. Ponieważ w ubiegłym roku na świat przyszło 412 dzieci, miasto kupiło 420 sadzonek tych pięknych drzewek.

Pogoda podczas tegorocznego Dnia Dziecka nie była najlepsza - nie zabrakło deszczu - ale skierniewiczanie nie zawiedli. Nic dziwnego - była to pierwsza impreza plenerowa zorganizowana podczas pandemii.

Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.