Przymiarki do nowego basenu

Czytaj dalej
Bartosz Nowakowski

Przymiarki do nowego basenu

Bartosz Nowakowski

Grupa społeczna Drugi Basen w Skierniewicach otrzymała deklarację na budowę pływalni.

W tym tygodniu do skutku doszło spotkanie wiceprezydenta ze skierniewicką grupą społeczną Drugi basen w Skierniewicach.

Na łamach naszej gazety już wcześniej przedstawialiśmy działania grupy, której głównym zamierzeniem jest promowanie pływalni o wymiarach olimpijskich (basen 50 metrowy).

Obecnie miasto składa deklarację, że chcę wybudować nowy basen w Skierniewicach, ale to na razie początek długiej drogi.

Miasta nie stać na dwa baseny
Na środowym spotkaniu z Eugeniuszem Górajem grupa społeczna usłyszała powyższą deklarację z ust wiceprezydenta.

Urzędnik zaznaczył również, że odbył w ministerstwie sportu pierwsze rozmowy na temat dotacji obiektu. Przekazał też ważną kwestię, że w grę na dzień dzisiejszy wchodzi basen 25-metrowy. Obok basenu ma powstać także lodowisko.

- To bardzo dobrze, że zapala się zielone światło dla nowego obiektu pływackiego. Dla nas jest to super inicjatywa i cieszymy się, że miasto widzi problem i chce ten problem rozwiązać. Jeśli chodzi o wymiary, to wspierając sport optujemy za wymiarami olimpijskimi. Jednak rozumiem, że należy spełnić oczekiwania mieszkańców - mówi Marcin Sarna, prezes klubu pływackiego UKS Nawa Skierniewice.

Eugeniusz Góraj zaznaczył, że pomimo wybudowania nowego obiektu w mieście pozostanie tylko jeden basen, ponieważ Skierniewic nie stać na utrzymanie dwóch pływalni.

Gdzie powstanie obiekt?
Chociaż na chwilę obecną większość dywagacji opiera się wyłącznie na teorii i tak na dobrą sprawę nawet nie do końca wiadomo, gdzie obiekt powstanie.

Pojawiały się pomysły, aby nową pływalnię usytuować blisko zalewu, który w niedługim czasie będzie również przechodził renowację.

Innym przykładem było wybudowanie obiektu w miejscu obecnego basenu, który miałby być po prostu powiększony. W grę wchodzi jeszcze jedna lokalizacja, która znajduje się również na osiedlu Widok.

Eugeniusz Góraj mocno optuje za lokalizacją właśnie na Widoku, a za żelazny argument podaje dużą liczebność tej części miasta (20.000 mieszkańców).

Wiceprezydent poinformował grupę społeczną, że w tym roku urząd chce sfinalizować dokumentację, a także wybrać firmę odpowiadająca za projekt. A w przyszłym roku wystąpić o dotację na pływalnię.

Basen musi się wyróżniać
Z pewnością sam basen olimpijski to za mało. Niewykluczone, że nowy basen miałby mieć większe zastosowanie rekreacyjnie, które przyciągnie nie tylko mieszkańców, ale także klientów spoza Skierniewic.

Nie jest żadną tajemnicą, że dziś spora cześć skierniewiczan wybiera baseny w Rawie Mazowieckiej bądź wŻyrardowaie. Ze spotkania jest zadowolona grupa społeczna Drugi Basen w Skierniewicach.

- Cieszę się, że idziemy w dobrym kierunku i czekamy na dalsze działania. Na pewno będziemy wspierać miasto, aby wszyscy mieszkańcy byli zadowoleni z nowego basenu - mówi Wioletta Skowronek, przedstawicielka grupy Drugi Basen w Skierniewicach.

Skierniewiczanka zaznacza też jedną ważną kwestię, że nowy basen w mieście musi wyróżniać się czymś więcej od innych basenów w rejonie.

Odwiedziny w Olszytnie
Na początku tego tygodnia, grupa urzędników wybrała się do Olsztyna, aby zwiedzić obiekt, który powstał pięć lat temu. Koszt inwestycji wyniósł 70 milionów. Basen posiada regulowane dno. Trzy dni w tygodniu jest użytkowany wyłącznie do rekreacji, w pozostałe wykorzystywany jest przez sportowców.

Oczywiście to jedno z wielu dogodności, jakie umożliwia olsztyński obiekt.

Przedstawiciele urzędu mają zamiar również odwiedzić jeszcze inne obiekty w Polsce o wysokim standardzie, takie jak choćby w Lublinie, które uznawane jest za jedno z najlepszych w kraju.

- Mamy sporą szansę na nowy obiekt również w Skierniewicach. Uważam, że jest wielka potrzba obiektu olimpijskiego, który będzie wykorzystany. Skoro mamy boisko do hokeja na trawie za 5 milionów złotych to powinniśmy też mieć basen z prawdziwego zdarzenia - mówi Bartłomiej Wójcik, radny miasta.

Kolejne kroki w sprawie nowego basenu poznamy w maju. Być może zostanie wybrana firma projektowa. Jak na razie w gabinetach trwają gorące dyskusje i analizy.

Bartosz Nowakowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.