Przypomną o łowickim epizodzie przedwojennego "Pawła i Gawła"
Łowicki Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Historyczne im. 10 Pułku Piechoty zapraszają ciekawą imprezę z okazji 10. urodzin kina Fenix.
W ramach projektu "W starym kinie" w sobotę, 8 października o godz. 11 na Nowym Rynku w Łowiczu odsłonięta zostanie tablica przypominająca, że część scen ze słynnej przedwojennej komedii „Paweł i Gaweł” (1938 r. ) z Adolfem Dymszą i Eugeniuszem Bodo kręcona była właśnie w tym miejscu. Obraz ten będzie można obejrzeć półtorej godziny później, a o godz. 11.30 spotkać się z Antonim Królikowskim, odtwórcą młodego E. Bodo w serialu TVP.
Co ciekawe, gwiazda przedwojennego kina ma także inne, tym razem tragiczne związki z ziemią łowicką. 27 maja 1929 roku w wypadku samochodowym pod Łowiczem zginął Witold Roland. Przyjaciel Bodo podróżował chevroletem prowadzonym przez słynnego aktora. Auto wpadło nocą na stertę kamieni. Eugeniusz Bodo został za to skazany na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu.