Rafał Klepczarek

Przywrócono posterunek policji w Nieborowie pod Łowiczem

Kierownikiem posterunku został Jarosław Wojda Fot. KPP Łowicz Kierownikiem posterunku został Jarosław Wojda
Rafał Klepczarek

Staraniem Grzegorza Radzikowskiego, komendanta powiatowego KPP w Łowiczu, przywrócono posterunek policji w Nieborowie. Obejmie on swoim działaniem dwie największe ludnościowo gminy w Łowickiem: Nieborów i Łyszkowice.

W placówce podległej KPP w Łowiczu od 18 grudnia pracę znajdzie sześciu policjantów, z których większość to dzielnicowi. Po dwóch na każdą z podległych gmin.

Posterunek, którym będzie kierował aspirant sztabowy Jarosław Wojda, został zlokalizowany w pomieszczeniach Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Nieborowie. - To doświadczony funkcjonariusz, który ostatnio pracował w pionie dochodzeniowo-śledczym - informuje komendant Grzegorz Radzikowski.

Utworzenie posterunku poprzedziły konsultacje społeczne z mieszkańcami gmin Łyszkowice i Nieborów, które zdaniem policji są najbardziej zagrożone przestępczością w powiecie łowickim.

Na potrzeby posterunku przeznaczono pomieszczenia o powierzchni około 100 mkw. W ich skład wchodzą m.in. pokoje służbowe, socjalne oraz dwie łazienki, w tym jedna przeznaczona dla osób niepełnosprawnych. Budynek jest wyposażony w monitoring, instalację przeciwpożarową oraz bezpośredni kontakt z centralą.

Nową siedzibę policji poświęcił ks. Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.